Presunúť na hlavný obsah

Vyspala som sa so svojím kolegom. Až dnes som pochopila, čo všetko som tým zničila

Partnerské vzťahy

Vie dodať našim životom iskru, no zároveň spôsobiť aj ťažkosti. Nespútaná vášeň. O čosi silnejšia najmä vtedy, kedy by vlastne fungovať nemala...

Mohla som mať 25 rokov, keď som nastúpila na jednu z mojich vysnených pozícií. Svoju prácu som milovala a napriek tomu, že som nemala toľko skúseností ako moji kolegovia, som sa snažila dvakrát toľko. Nehovoriac o zástupe nových ľudí, ktorých som spoznávala takmer na dennom poriadku. Naša firma mala totiž niekoľko partnerstiev, ktorých pomoc som využívala na dennej báze a tým pádom sa aj tešila z toho, že sa môj okruh kontaktov rozrastá. Človek nikdy nevie, čo bude potrebovať. 

Približne po polroku mi na stole pristál vlastný projekt, ktorý som mala pod palcom. Cítila som sa konečne ''doceneno'', no zároveň som mala pred sebou menší stres. Čo ak to nezvládnem? Čo ak niečo pokašlem? Na práci som sa stala doslova závislou. Každý jeden deň som ťahala nadčasy bez toho, aby som si to vôbec uvedomovovala. Bolo mi to však takticky jedno - doma ma nečakal nikto a moja práca ma bavila a napĺňala. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Bojujem s výčitkami svedomia. Ocitla som sa v roli milenky, no odmietam sa toho vzdať

Pomoc od vedľajšieho stola

Na okamih, ako som sa dala s Norom do reči, si pamätám už len matne. Nebol to moment, ktorý by vo mne niečo zlomil, práve naopak - bol taký bežný, že som mu jednoducho neprikladala veľkú váhu. Kolegyňa ma poslala za ním s tým, že práve on už mal na starosti rozpočet z fondu, ktorý som momentálne riešila aj ja. Vybrala som sa za ním, predstavila sa, rozprávali sme sa, pomohol mi. Nič nezvyčajné. 

Na druhý deň ma kolegyňa zavolala na obed. „Počuj, keď už poznáš Nora, môžeme ísť spolu, čo ty na to? Už dva týždne mu totiž obed sľubujem,'' opýtala sa ma a ja som súhlasila. Bolo mi to vtedy ešte jedno. Ani nie o hodinu na to sa však všetko zmenilo. Uvedomila som si, že sa snažím v Norovej prítomnosti vyzerať čo najlepšie a že ma na ňom niečo neskutočne priťahuje. Nebol to typický krásavec, no mal v sebe charizmu, akej som nevedela odolať. Podvedome, ale aj nevedome, som začala vyhľadávať jeho prítomnosť. Pomáhal mi, mala som totiž skvelú zámienku - riešila som projekt, ktorý kedysi riešil aj on. 

Neprehliadnite: Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

Dlhý večer a precitnutie

Po približne troch týždňoch sme sa naladili na spoločnú vlnu a mali takzvaný interný humor, ktorý zapĺňal naše mailové schránky. Vymieňali sme si správy a vedeli o sebe všetko. Teda, najmä on o mne. Snažil sa ma povzbudzovať pred deadlinom a všetok stres zaháňal vtipmi či dokonca malými pozornosťami v podobe koláčikov z jedálne. Deň pred odovzdaním som sa mordovala v práci a cítila, že potrebujem jeho pomoc. Alebo chcela? 

Napísala som mu, no jeho odpoveď ma prekvapila - už niečo mal a musel odísť z práce skôr. Neskrývala som svoje sklamanie. „Môžeš ale dojsť ku mne, večer to vymyslíme,'' znel email, s ktorým som bez váhania súhlasila. Išla som. Samozrejme, po úspešnom dopísaní záveru nesmel chýbať pohár vína. Od neho to bol len krôčik k tomu a my sme sa začali vášnivo bozkávať. Bez slova sme si to namierili rovno do spálne a ja som zažila jeden z najlepších sexov môjho života. 

Na druhý deň ma zavolal na rande. Rýchlo som mu však naznačila, že mi momentálne nejde o žiaden vzťah. „Vieš, mne je s tebou mimoriadne dobre, naozaj, ale teraz mám priority inde,'' odpísala som mu v maili a z ničoho nič naša komunikácia stopla. Začal sa mi oblúkom vyhýbať a spustilo sa hotové peklo. Okrem toho, že som cítila jeho nepríjemné pohľady, som zároveň mala pocit, že o mne všetci hovoria. Chytala som paranoje, ktoré som nemohla dokázať až kým mi nedošlo, akú chybu som urobila. 

Mohlo by vás zaujímať: So svojím ex sme sa rozišli v zlom. Osud nás však spojil tak, ako to nikto nečakal

Z firmy som odišla a prešla do konkurencie. Noro je tam stále a do dnešného dňa so mnou neprehovoril. Zo sprostredkovaných informácií však viem, že si na môj účet robí vtipy a pekné slovo na mňa veru povedať nemôže. Vraj som ho len využila a všade idem cez posteľ...a to všetko kvôli tomu, že som sa slepo oddala vášni. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe