Presunúť na hlavný obsah

Pandémia mení všetko, aj pohľad na nezáväzný sex: One night stand sa odrazu zo života vytráca, prezrádza psychológ

Partnerské vzťahy

Sex na jednu noc je niečo, čo mnohí považovali za krátkodobé zlyhanie a do kategórie nevery, to nebolo radené. No pandémia mení pravidlá aj vo svete intimity.

Od sexu na jednu noc je len krok k nevere, ktorá dokáže položiť aj niekoľkoročný vzťah

"Samozrejme, že som mal sex na jednu noc. Podľa mňa nie je chlap, ktorý ho nezažil. A ak áno a je po 40 - tke, aj tak si myslím, že to nie je pravda a len sa to bojí pred okolím priznať. My chlapi to berieme ako čisto pudovú vec, na ktorú môžeme na druhý deň ráno zabudnúť. Podľa mňa to nie je ani nevera ako taká, keď tam nie sú city." (Marek, 39)

Mohlo by vás zaujímať: Myslela som si, že som zmierila s rozchodom. Až kým mi môj expartner neoznámil nečakanú správu

"Ja to vidím rovnako, ak s danou ženou, neudržiavate inak akýkoľvek kontakt a išlo len o one night stand, netreba tomu venovať špeciálnu pozornosť. Ja som to zažil pred štyrmi rokmi a hneď na druhý deň ráno, som to vypustil z hlavy. S nikým som to neriešil a týmpádm sa to moja žena ani nemala ako dozvedieť." (Tomáš, 32)

Toto je len zlomok pohľadov, ktoré na takúto formu jednorázovky, majú muži. No v dnešnej dobe, kedy pandémia mení pravidlá, celkovo v našich životoch, zmenil sa aj pohľad na takýto akt. Nie je už toľko príležitostí ako to bolo predtým a týmpádom si väčšina ľudí začne s niekým koho pozná. A od toho momentu je jasné, že pri jednej noci to nezostane. 

"Áno, môžem potvrdiť, že za posledný rok, riešim oveľa menej takýchto prípadov. Ono muži sa z toho vždy potrebujú vyrozprávať aj keď to ich žena nevie. Takže mnohokrát ku mne chodí chlap, s problémom Y, ale dopracujeme sa aj k iným témam a sex na jednu noc je, teda bol veľmi častý. Každý z nás má totiž potrebu, zo seba takýto prešľap dostať. Je prirodzené, že potrebujeme odľahčiť svojmu svedomiu a pri mne majú pocit, že som jednak ako muž, na ich vlnovej dĺžke, na druhej strane majú istotu dôvery," prezrádza klinický psychológ Mgr. Ivan Alexej.

Prečítajte si: Keď sa vzťah zmení na nočnú moru. To, čo som zažila pri exmanželovi, neprajem nikomu

"Kým predtým to skutočne mnohí z nich brali len ako formu uvoľnenia a zvýšenia ega, aktuálne ak si s niekým začnú, ide skôr o človeka, ktorého už dlhšie poznajú. Potom sa však mení aj chémia medzi nimi, ktorá prerastná najskôr do neškodných emócií, no tie napokon môžu byť veľkým problémom. Lebo hoci to človek neplánoval, zrazu sú tam city a s nimi sa potom už ťažšie pracuje. "

Považujete sex na jednu noc za formu nevery?

spolu hlasovalo 352 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe