Presunúť na hlavný obsah

Keď sa vzťah zmení na nočnú moru. To, čo som si zažila pri exmanželovi, neprajem nikomu

Partnerské vzťahy

Vraví sa, že láska je slepá. Odpúšťame aj to, čo by sme nemali a zabúdame na to, čo by pre nás malo byť varovným signálom.

Mala som 25 rokov, keď som po niekoľkých neúspešných vzťahov narazila na Martina. Už po niekoľkých stretnutiach som si lietala na obláčikoch, no moje priateľky ma držali pri zemi. Vraj sa do vzťahu príliš náhlim - a čo je ešte dôležitejšie, nemá perspektívu. Martin vraj nebol typom, s ktorým si človek vedel predstaviť stabilnú budúcnosť, práve naopak. Život s ním pripomínal jazdu na horskej dráhe už od prvého okamihu. 

O to viac všetkých prekvapilo, keď ma po dvoch rokoch randenia požiadal o ruku. Úprimne ma prekvapil - nečakala som, že do rodinného života sa bude hrnúť tak skoro a už vôbec nie bez akéhokoľvek nátlaku. Bola som presvedčená o tom, že ho k vízii spoločnej budúcnosti budem musieť nenápadne prinútiť. Nemusela som však o to viac ma premohlo tvrdenie, že on je skutočne ten pravý. Ešte som netušila, ako veľmi sa mýlim. 

Prečítajte si: Láska v čase lockdownu: Zamilovala som sa cez internet, no napokon som zistila, že je niekto úplne iný

Nepríjemné prekvapenie 

Už niekoľko mesiacov po svadbe som bola nastavená na materstvo. Martin sa však do toho príliš nemal a napriek záväzku si začal užívať života ešte viac ako predtým. „Mohli by sme niekam vyjsť, trebás na spoločnú dovolenku...namiesto tej nepodarenej svadobnej dovolenky,'' začala som jedného dňa. „Vieš, že o mesiac plánujem ísť s chalanmi na Korfu,'' odpovedal mi a mňa pomaly začal chytať hnev. Netrávili sme spolu takmer žiaden čas a to napriek tomu, že sme boli oficiálne manželmi, ktorí spolu zdieľali byt.

Nevydržala som to a zavolala najlepšej kamarátke„Počuj, toto je naozaj na nič situácia, no neviem ti z hlavy poradiť. Pozri, nahoď sa, pôjdeme von, ako za čias, keď si bola slobodná,'' poradila mi a ja som na jej plán pristúpila. Veď Martin mal aj tak v pláne ísť von...

Mohlo by vás zaujímať: Rozlúčka so slobodu dopadla nad moje očakávania. Môj manžel do dnešného dňa nič netuší

Nedalo mi to však a napísala som mu smsku. „Ideme s babami do Brixtonu,'' napísala som mu. Jeho odpoveď bola strohá a bez záujmu, ako posledné dni. Čo čert nechcel, nakoniec sme sa presunuli do klubu vedľa.. a práve tam sedel môj milovaný so svojimi kamošmi. 

Prišlo mi ako skvelý nápad tváriť sa, že tam nie som. Jednoducho, či si ma všimne, v zápale debaty. A úprimne, chcela som niečo počuť. Nejaké uistenie o tom, že ma miluje, že som jeho láska a podobne.. prišiel však presný opak. „Poďme preč chalani.. Linda je blízko a netúžim po tom, aby ma vymákla s Nikolou,'' hovoril svojim kamošom zatiaľ čo mne sa stiahol žalúdok. „Nikola? Veď minulý týždeň si sa ešte cmukal s Renátou,'' zasmial sa jeden z nich a ja som sa rozplakala a odišla... už navždy. Momentálne čakám, kým nás súdy oficiálne rozvedú...

Neprehliadnite: Myslela som si, že som sa zmierila s rozchodom. Až kým mi môj expartner neoznámil nečakanú správu

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe