Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že som sa zmierila s rozchodom. Až kým mi môj expartner neoznámil nečakanú správu

Partnerské vzťahy

Niekedy sme presvedčení aj o niečom, čo ani zďaleka nie je pravda. Vtedy nám však osud nastaví zrkadlo...

S Rišom som sa spoznala v čase, keď sme mali 17 rokov. Aj keď to väčšina ľudí brala ako detinský vzťah, faktom je, že som ho skutočne milovala celým srdcom - miestami až príliš nezdravo. Doslova som na ňom lipla. Bol pre mňa ideálom a ja som neverila, že jedného dňa dokážem nájsť lepšieho muža. Zdal sa mi dokonalý a tým pádom sa u mňa prejavovali pocity nedostatočného sebavedomia. Prečo by bol taký chlap so mnou? 

Ako to však pri ''detských'' vzťahoch býva, zamilovanosť pominie a veľká láska skončí. Zo dňa na deň. Podobne tak skončila aj naša. Aj keď som mala pocit, že je všetko v poriadku, Rišo sa začal správať divne. Odmietal so mnou telefonovať a o tri dni na to prišla nepekná správa- a to, že sa so mnou rozchádza. „Prepáč, ale nechcem ísť na výšku s tým, že si nebudem užívať,'' znel jeden z jeho argumentov, ktorý ma položil. Po dvoch rokoch vzťahu sa so mnou rozlúčil otrasným spôsobom. 

Prečítajte si: Pred svadbou to bola najskromnejšia žena pod slnkom: Dnes nestíham zarábať na jej maniere

Bolesť pominula

Detský rozchod ma bolel viac, než by som vôbec bola ochotná pripustiť. Zlomené srdce som si dokopy dávala celé dva roky, zatiaľ čo si tá moja bývalá láska užívala na všetky strany. Zrazu sa však v mojom živote objavil Jonatán a ja som pochopila, že som našla niekoho lepšieho, krajšieho, vzdelanejšieho.. nový ideál. Milovala som ho úprimne - a zrazu som zistila, že mi je život môjho ex už konečne ukradnutý. Bohužiaľ, veľmi som sa mýlila. 

Bol to jeden z typických letných večerov, ktoré ľudia trávia na terase. Ako som šla hlavnou ulicou, spoznala som známu tvár. „Čaaaau, teba som ako dlho nevidel! Inak neuveríš, ale chcel som sa ti ozvať,'' prihovoril sa mi znenazdajky Rišo a ja som zmeravela. Nečakala som ho tu - pokiaľ som vedela, študoval v zahraničí. Teraz po piatich rokoch je evidentne naspäť. Skvelé. Úprimne však musím priznať, že mi polichotilo to, že ma chcel kontaktovať. 

„Pozerám, že oslavujete,'' odvetila som mu pozerajúc sa na skupinu chalanov okolo neho. „Áno, pridaj sa k nám, pekná baba nám tu chýba,'' ozval sa jeden z nich a moje ego dostalo opäť ďalšie pohladkanie. „Čo oslavujete?'' opýtala som sa s úsmevom na tvári„No veď tu, pán Richard ide do chomúta,'' prezradil druhý z nich a ako na povel si začali všetci pripíjať. Ja som však zmeravela a bola šťastná, že mi v tom momente pípol mobil. Bola to síce správa od operátora, no mala som skvelú zámienku vyhovoriť sa a odísť. „No pozrimeže... veľa šťastia. Musím ísť, tak čaute,'' rýchlo som sa rozlúčila, nakoľko sa mi v hrdle vytvorila guča. Vedela som, že skutočne milujem Jonatána, no niečo sa vo mne zlomilo. Možno tá detská naivná predstava o tom, že prvá láska vydrží a je tá pravá...

Neprehliadnite: Vyspala som sa so svojím kolegom. Až dnes som pochopila, čo všetko som tým zničila

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe