Presunúť na hlavný obsah

Pred svadbou to bola najskromnejšia žena pod slnkom: Dnes nestíham zarábať na jej maniere

Sex a vzťahy

Simona vstúpila Jurajovi do života, keď sa spamätával z ťažkého rozchodu. Neboli spolu ani pol roka, keď sa rozhodli mať dieťa. Do pôrodu sa stihla aj svadba, no zmena, ktorá nastala už u jeho pani manželky sa mu nepáčila. Zo skromného dievčaťa bola odrazu náročná žena.

Na začiatku som ju obdivoval

Po asi roku po ťažkom rozchode Jurajovi vstúpila do života Simona, ktorá bola síce mladá, no vedela, čo chce. „Zoznámili sme sa cez spoločných známych a hneď mi padla do oka. Bola mladá a ja som sa obával, že si chce ešte užívať, no po čase ma presvedčila o opaku. Život brala vážne, možno niekedy až príliš, pracovala, dokonca mala už aj svoj byt, hoci si naň samozrejme musela požičať. Obdivoval som ju,“ priznáva Juraj aj s odstupom času. 

No potom sa to začalo... jej bezhlavé míňanie 

Slovo dalo slovo a ani nie po pol roku tejto známosti so Simonou, otehotnela. Nie, nebolo to nečakané, ale plánované: „Netajil som sa tým, že mám už svoj vek a chcem dieťa, rodinu... Súhlasila a tak sme to skúsili. Prekvapilo nás len to, že to vyšlo takpovediac na prvýkrát a ja som bol veľmi  šťastný. Za tri mesiace sme sa vzali a o pár mesiacov neskôr sa narodil náš Lukasko. No potom sa to začalo... jej bezhlavé míňanie,“ pokračuje vo svojom príbehu zmätený Juraj. 

Mohlo y vás zaujímať: Skutočnú lásku vymenila za peniaze: Prečo sme ochotné zájsť až za túto hranicu a dokedy je to vôbec únosné?

Posmešné komentáre o tom, ako musím viac zarábať, lebo manželka má vysoké nároky 

Po svadbe sa nasťahoval Juraj k Simone a samozrejme, keďže sa chystala na materskú dovolenku, jej hypotéku na byt ako už jej manžel a ostatné výdavky na byt, potraviny a dieťa zabezpečoval on: „Bolo to prirodzené a nemal som s tým najmenší problém. O svoju rodinu som sa chcel patrične aj postarať. Neváhal som jej dať pin k svojej karte, kde som mal našetrenú celkom peknú kôpku peňazí, aby mohla platiť nevyhnutné veci a veci naviac. No skôr než som sa nazdal, tak ma neustále mobil upozorňoval svojím pípaním na to, že niekde je a niečo platí. Nie, neberte to v zlom, nečakal som, že bude sedieť len doma pri dieťati, ale niekedy sa mi zdalo, že je viac preč ako doma s dieťaťom. Niekedy išla s ním, ale stále častejšie aj bez neho, pričom ho nechala strážiť svojej alebo moje mame,“ rozpráva Juraj a dodáva, že to bola práve jeho mama, ktorá ho upozorňovala, že toto nie je celkom v poriadku... Po nej prišli na rad aj posmešné komentáre Jurajových kamarátov a kolegov, že Juraj teraz musí zarábať ešte viac, lebo manželka má vysoké nároky.

Čítajte tiež: Keď sme sa brali, jeho mama mi povedala jednu vec o jeho minulosti: Až pri obrade však vyšla najavo celá pravda

Pred svadbou samé „to nemôžem“, po nej a prečo nie? 

„Pred svadbou som neustále počúval, že si nemôže dovoliť to alebo ono, že nemôžeme ísť na dovolenku, lebo má hypotéku, no ja som nikdy od nej nečakal, aby si to platila, ja som ju predsa pozval. No po svadbe to boli len samé online objednávky. Dokonca suseda z paneláku si zo mňa uťahovala, aby som si dával pozor, lebo kuriéri si u nás podávajú kľučky ako na bežiacom páse. No míňala aj prehnane na malého. Viem, že dieťa niečo aj stojí, ale náš malý nemal ešte ani pol roka a už mal pomaly plné dve skrine oblečenia. Videl som svoje výpisy z banky a z malých súm sa stávali každým dňom stále väčšie a väčšie... nový stôl, zajednané dovolenky, ktoré rovno zaplatila, ani sa ma nepýtala, kávičkovanie v meste pomaly každý deň, napokon už ani nevarila, rovno jedlo objednávala....“ opisuje Juraj ďalej. 

Neprehliadnite: Krátko po svadbe sme sa s manželom hádali väčšinou pre peniaze: Mama mi však dala radu, ktorá problém vyriešila

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa chcela len zabezpečiť 

Keď sa jej snažil taktne naznačiť, že s tým musí prestať a dokonca sa viac venovať aj malému než nakupovaniu zbytočností, že musia šetriť, lebo ak sa ich rodina rozrastie, budú potrebovať väčší byt alebo dom. Na to mu ona prekvapivo odpovedala, že ďalšie deti nechce. Odvtedy uplynuli už celé mesiace, no svoj názor nezmenila, dokonca je k nemu odmeraná a peniaze sa naďalej kotúľajú: „Začínam mať pocit, že moja manželka potrebovala niekoho, kto by ju zbavil platenia hypotéky a postaral sa jej život bez starostí. V podstate sa dnes cítim ako jej bankomat, nie ako manžel. Keďže sa obávam, že by ma odstrihla od malého, nechávam jej voľnú ruku a neostáva mi nič iné, ako naďalej zarábať, hoci odmieta ďalšie dieťa a mám pocit, že už o mňa nestojí ani ako o muža. Som z toho nešťastný, mám pocit, že ma chcela len pre peniaze, že sa všetci na môj účet dobre bavia a neviem, ako to riešiť,“ uzatvára svoj príbeh Juraj, ktorý aktuálne ešte stále v ňom žije.