Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Neviem si udržať žiadneho partnera. To, čo mi poradila terapeutka, mi zmenilo život

Sex a vzťahy

V dnešnej dobe je nájsť niekoho, kto vám bude verný a zároveň bude spĺňať vaše požiadavky, ťažkou úlohou. O čosi ťažšou je aj daného človeka udržať po svojom boku.

Mala som 26 rokov keď som si uvedomila, že všetky moje priateľky už majú záväzok - partnera, snúbenca, manžela... začalo ma to pomaly trápiť. Nie preto, že by som im závidela, práve naopak, priala by som im modré z neba. Zároveň som však mala pocit, že mi niečo uniká, niečo, čo sa mi vyhýbalo, niečo, čo som nevedela nájsť. Partnera, ktorého by som mala po svojom boku v dobrom, aj v zlom. Partnera, ktorý by ma miloval takú, aká som. 

Samozrejme, zažila som niekoľko románikov a krátkych vzťahov. Žiaden z nich však netrval dlhšie, než pár týždňov. Marco sa so mnou rozišiel preto, že som bola príliš ambiciózna. „Všetok svoj čas tráviš v práci, toto podľa mňa nemá perspektívu. Nechcem ženu, s ktorou si musím plánovať výlet mesiac dopredu,'' uviedol mi ako dôvod a aj keď ma toto odlúčenie bolelo, nezlomilo ma to. Uvedomila som si, že toto zrejme nebol ten pravý, otrepala som sa a išla ďalej. Keď sa však podobný scénar zopakoval a dôvody rozchodu sa začali mierne podobať, akurát s menšími obmenami, uvedomila som si, že niečo je so mnou zle. A začala som sa báť. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Svoju najlepšiu priateľku som nachytala v posteli s mojím partnerom

Pomoc psychológa

Vyústilo to až do takého stavu, že som vyhľadala odbornú pomoc. To, že nemám po boku nikoho, kto by pri mne stál a pre koho by som bola dostatočne dobrá, mi začalo spôsobovať úzkosti a panické stavy. Do dnešného dňa mi s tým pomáha terapeutka. Tá tvrdí, že práve strach, ktorý sa vystupňoval z nemožnosti nájsť si partnera, ktorý by bol po mojom boku dlhodobo, zničil niekoľko mojich potencionálnych vzťahov. 

„Nech to znie ako akékoľvek klišé, musíte sa jednoducho sústrediť na iné veci. Samozrejme, nie je pravdou, že ak po niečom zúfalo túžite, odťahujete si to od seba, práve naopak. Aj tak vám podľa vášho rozprávania pribudlo do života mnoho mužov, s ktorými by ste za iných okolností zostali. Vaše podvedomie sa však bálo a neustále vám predsúvalo myšlienku, že aj tento vzťah môže skončiť a že ani toto nemusí byť ten pravý,'' poradila mi. 

Pomaly si uvedomujem, že napriek všetkému, čo som si myslela, som si vzťahy nevedomky zničila sama. Hľadala som chybu s očakávaním, že ani tento, ani ďalší, následujúci vzťah predsa nemôže výjsť, tak, ako predošlé. A možno by vyšiel, to sa však už nedozviem. Dnes mám niečo po 30tke a snažím sa sústrediť na veci, ktoré ma robia šťastnou. Verím, že keď niekto do môjho života príde, už budem pripravená a neodplaším ho...

Neprehliadnite: Skutočný príbeh: Manžela podvádzam s jeho kolegom

- Najčítanejšie -