Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Manžela podvádzam s jeho kolegom

Sex a vzťahy

Aj keď niektorí z nás prisahajú, že ich manželstvo je to pravé a vydrží, pravdou je, že si tým nemôžeme byť istí. Nevera je totiž čoraz častejšou súčasťou našich životov.

S Jánom sme sa zasnúbili po dvoch rokoch randenia. Síce boli na mňa zásnuby priskoré, nakoľko sme spolu bývali len polroka, s odpoveďou som neváhala. Keď pokľakol, okamžite som povedala áno. Je totiž presne typ chlapa, s ktorým som si vedela predstaviť budúcnosť. Vedela. Všetko sa to zmenilo už niekoľko týždňov po svadbe. Zo začiatku som si síce myslela, že ide o dočasnú zmenu nálady a stresy, ktoré na nás vplývali zo všetkých strán, no ukázalo sa, že v tom bolo viac. 

Krátko pred svadbou ma povýšili na iné miesto, čo pre mňa znamenalo presun aj do inej budovy. Potešila som sa, okrem toho, že mi na výplatnú pásku chodilo o čosi vyššie číslo, som zároveň bola blízko svojho milovaného. Firma, v ktorej pôsobil, bola totiž oproti budove, v ktorej som zase sídlila ja. Aby sme ušetrili, obzvlášť pred svadbou, rozhodli sme sa tráviť obedy spolu o čosi ekologickejšie - navarila som nám a spolu sme sa vybrali do blízkeho parku, kde sme si vychutnávali spoločnosť toho druhého. Túto tradíciu sme udržali aj po svadbe, ešte za čias teplej jesene. Jedného dňa mi však napísal, že obed nestíha, či by som mu ho teda nemohla priniesť. A ja som šla. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Môj manžel ma začal podvádzať, jeho reakcia ma však šokovala viac

Náhodné stretnutie

Bola som vo výťahu, keď som si uvedomila, že bez prístupovej kartičky sa nikam nedostanem. Oslovil ma však mimoriadne príťažlivý muž, a tak som mu povedala, do akej kancelárie sa potrebujem dostať. „Teba by som s radosťou zobral nielen tam,'' usmial sa na mňa Adam po tom, ako sme si stihli potykať. Lichotilo mi no, samozrejme som si bola vedomá toho, že takéto flirty v manželstve už nie sú prípustné. Napriek tomu som naňho nedokázala prestať myslieť zvyšok dňa a to aj napriek tomu, že sedel len pár metrov od môjho právoplatného manžela.

O týždeň na to sme mali dohodnutú akciu, Jánovi sa však nikam nechcelo ísť. Nerobila by som z toho žiadnu vedu, ak by sa toto nezačalo diať pravidelne. „Nechápem prečo nemôžeme sedieť doma. Načo mám ísť niekde? Chcem pozerať telku, ukľudniť sa, vypnúť,'' argumentoval mi zakaždým a ja som sa po mesiacoch nechcenej sociálnej izolácie išla rozdrapiť od zlosti. Venčenie s kamarátkami nepomáhalo, práve naopak, zakaždým sa ma pýtali, kde je môj manžel, prípadne volali tých svojich. Zároveň som sa v tom čase pristihla pri tom, ako som začala nevedome vyhľadávať Adamovu spoločnosť. Jána som chodila čakať po skončení práce v domienke, že uvidím aj jeho. Občas sme spolu prehodili pár slov, no posun nastal až vtedy, keď mi prezradil, že sa chystá na vianočný večierok našej firmy. Vraj je môj kolega jeho dobrým známym a nechce byť sám...

Neprehliadnite: Skutočný príbeh: Sex s iným mužom neberiem za neveru. Svojho partnera totiž milujem

Večer plný alkoholu 

Na vianočnú párty som as chystala tak, ako nikdy v živote - dala som si svoje obľúbené, čierne šaty, ktoré zvýrazňovali moju postavu a hodinu strávila pred zrkadlom. „Kde sa tak chystáš? Keby som nevedel, že si moja manželka, asi by som tipoval, že máš rande,'' zasmial sa Ján pri tom, ako si prepínal televízne kanály. Žalúdok mi zovrel a ja som zacítila pocit viny, ktorý som následne doplnila klamstvom. „Veď vieš, že som na novej pozícii a že tam budú šéfovia z inej pobočky... chcem spraviť čo najlepší dojem,'' zaklamala som a snažila som sa samú seba presvedčiť, že to je vlastne pravdou.

Už keď som došla, podišiel ku mne Adam. „Vau, ty ako vyzeráš,'' zatváril sa prekvapene a mne sa rozochveli kolená. „Ako to, že nič nepiješ? Hneď ti po niečo skočím, kým ťa nebude obletovať desať ďalších mužov,'' zasmial sa a šiel po víno. To samozrejme zaúčinkovalo a už po dvoch pohároch vína sme sa začali bozkávať tak, aby nás nikto nevidel. Už dávno som sa takto skvelo necítila. „Vieš, že to neberiem len ako jednorázovku,'' pošepol mi do ucha. „A ty vieš, že som vydatá,'' rýchlo som odpovedala pomedzi to, ako som ho bozkávala. „Akceptujem iba za podmienky, že teraz pôjdeš do môjho bytu,'' dodal. Odvtedy som jeho byt navštívila nespočetne veľakrát a aj keď ma občas mátajú výčitky svedomia viem, že Adam ich rýchlo dokáže zmazať...

Prečítajte si aj: Manžel bol čoraz častejšie mimo domu: Keby muži vedeli, ako to iní hneď využijú, možno by boli viac na obzore

- Najčítanejšie -