Presunúť na hlavný obsah

Manžel bol čoraz častejšie mimo domu: Keby muži vedeli, ako to iní hneď využijú, možno by boli viac na obzore

Partnerské vzťahy

Aj keď máme niekedy v živote isté plány, život to nakoniec zariadi podľa seba. Stačí jeden moment a všetko je zrazu inak, o tom sa presvedčila aj čitateľka Simona.

Michala som stretla krátko predtým, ako som sa uchyľovala založiť si rodinu. Mala som tesne pred tridsiatkou, takže presne vedel, že hľadám vzťah, ktorý bude mať perspektívu, aj keď som na pílu netlačila a dieťa som plánovala mať tak do troch rokov. Zamilovanosť v nás prebúdzala vášne, ako keby sme mali dvadsať. Cítila som sa, že som našla toho pravého a spočiatku všetko bolo ideálne, až kým nevyprchala počiatočná zamilovanosť. 

Prečítajte si: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

Čoraz častejšie bol mimo domu

Po pár mesiacoch som mala pocit, že náš vzťah upadol do rutiny a to ešte skôr, ako som myslela. Michal mi niekoľkokrát opakoval, ako veľmi ma miluje, ale jeho skutky sa od rečí vzďaľovali na míle. Aj keď bol odo mňa starší, mala som pocit, akoby sa nevedel zmieriť s tým, že starne a prevziať zodpovednosť za rodinu. Začala mu druhá puberta. Čoraz častejšie bol mimo domu a neustále sa vyhováral na to, že všade musí byť – raz to bolo pracovné stretnutie s klientom, inokedy oslava, potom rozlúčka so slobodou a tak ďalej. Doma som zostávala čoraz častejšie sama a moje vízie mať po boku otca našich detí pomaly upadali. Na jednej strane som chcela, aby to bol práve on, na strane druhej ma realita čoraz častejšie presviedčala, aká som naivná. 

Smska od bývalého

V jeden večer, keď mi Michal oznámil, že ide na pánsku jazdu a už mi s jeho výjazdmi dochádzala trpezlivosť, sme mali ostrejšiu výmenu názorov. Napriek tomu si vybral spoločnosť svojich známych než mňa a to ma zase ranilo. 

Keď za sebou zabuchol dvere, zostala som sama a premýšľala, čo so sebou. V tom mi blikla na smartfóne smska od bývalého, v ktorej sa ma pýtal, či spím a či neprídem k nemu. Nevideli sme sa tri roky a ja som zrazu ani neváhala. Bola som naštvaná na svojho súčasného, takže moje spontánne rozhodnutie podliehalo najmä tomuto. Objednala som si taxík a ešte večer sme si u neho doma otvorili kvalitné dobré víno. Rozprávali sme sa len tak a priznal sa mi, že ma nikdy neprestal milovať, aj keď vie, že mám vzťah. K svojmu vzťahu som však zaujala neutrálny postoj a dialóg som sa snažila viesť iným smerom.

Noc, ktorá mi zmenila život

Potom si už nepamätám a zrazu sme sa začali vášnivo bozkávať a milovať. Keď som k nemu išla, mala som tušenie, že to tak môže skončiť, ale povedala som si, že to nejak ustrážim. Nestalo sa. Bola to jedna z najkrajších nocí, akú som kedy zažila. Napriek tomu, že som tam išla pôvodne len tak z trucu kvôli súčasnému. Od tejto noci som však musela nosiť tajomstvo a najhoršie na tom bolo, že moje city k Michalovi ochladli. K svojmu bývalému som však každým dňom cítila väčšiu a väčšiu lásku. Mal tiež partnerku, ktorú však, ako mi povedal, nemiloval a po našej spoločne strávenej noci sa s ňou rozišiel. Povedal mi, že bude čakať na mňa.

Neprehliadnite: 5 vecí, ktoré si pri sexe odpustite: Toto muži fakt nemusia

Kto vyhrá: súčasný alebo bývalý?

Najskôr som sa bála urobiť prvý krok rozchodu, ale moje city boli zrazu také silné, že som nemohla byť ani len deň od svojho, ešte stále, bývalého. Po dvoch týždňoch mi prišlo nevoľno a ja som tušila, že som asi tehotná. Po bábätku som túžila, ale v tento moment som sa trochu zľakla, kto je otcom môjho budúceho dieťatka. Zrazu som mala strach, ak by to bol Michal a tak som si dôkladne prerátala dni a to, kedy bol a nebol doma

Práve pocit v brušku bol ten silný cit, ktorý ma viedol k svojmu bývalému. Dnes spolu vychovávame naše dieťa a sme šťastní. Michalovi som vtedy povedala pravdu a nemala som výčitky. Dieťa a rodinu som chcela s ním a nebyť neustálej ignorácie a jeho iných priorít, mohli sme dnes spolu mať rodinu. Osud to však zariadil v pravý moment inak. Chcela som dieťa so súčasným, ale život zariadil, že ho čakám s bývalým. Keď by môj muž neurobil toto, všetko mohlo byť inak.

- Najčítanejšie -