Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh. Bohatého priateľa som vymenila za pravú lásku

Partnerské vzťahy

V dnešnej dobe sa mnoho ľudí pozerá viac na akési istoty, než svoje osobné šťastie. Napriek tomu však takmer každému dôjde, že peniaze a dobre zabezpečená budúcnosť nie sú všetko. Obzvlášť ak stretnete toho pravého.

Na začiatok by som zrejme povedala to, že mi od detstva nič nechýbalo. Aj keď nepatríme medzi vyššiu spoločenskú vrstvu, nikdy som nepocítila pocit nedostatku. Na druhú stranu však musím poznamenať, že stále som si veci, ale aj peniaze dokázala vážiť - na rozdiel od mojej mamy. Uvedomovala som si, že my síce máme z čoho žiť a môžeme si dovoliť kúpiť potrebné veci, no všetci ľudia toto šťastie nemajú. Ani neviem kde sa vo mne ten cit zobral. 

Nikdy som si na peniaze nepotrpela, no stále som akýmsi spôsobom ocitala medzi ľuďmi, ktorí na ne núdzu rozhodne nemali. Taký bol aj Martin, ktorého som spoznala krátko po nástupe do práce. Stretli sme sa na chodbe, prišiel na obchodné stretnutie s riaditeľom našej firmy. Nech to znie akokoľvek gýčovo - okamžite sme si padli do oka a usmiali sa na seba. Na rozdiel od iných mužov, Martin nebol ani zďaleka hanblivý, alebo nebodaj nesebavedomý. Už po niekoľkých sekundách ku mne podišiel a vyžiadal si kontakt. Ďalej to už poznáte - slovo dalo slovu, vyrazili sme si a dali sa dokopy. 

Prečítajte si: Ako odhaliť chronického klamára skôr, ako vám zlomí srdce? Tieto veci ho prezradia

Peniaze nad lásku

Samozrejme, už od nášho prvého stretnutia som si všimla, že Martin rozhodne nie je typ človeka, ktorý by šetril. Už pri cene nápojového lístka ma zmrazilo, no on nemal problém dať čašníkovi štedré prepitné, za ktoré by som si v inej reštaurácii nepochybne kúpila obed pre seba. Moja matka z neho bola v úžase. „To je správny chlap. Nielenže dobre vyzerá, ale aj sa o teba postará. To je skvelé, chápeš, nebudete si musieť brať žiaden úver ani hypotéku, budete si žiť ako v žite,'' jasala zakaždým, keď som spomenula jeho meno a ja nepochybujem o tom, že sa s mojou známosťou chválila aj pred rodinou či známymi. Matka bola jednoducho ten typ človeka, ktorý sa potreboval pred inými ukazovať - tak, ako Martin. 

„Prosím ťa, to čo za lacný šmejd máš na sebe?'' znela jeho otázka po tom, ako som si obliekla šaty, ktoré hom si kúpila v ten deň v nákupnom centre, na návštevu našich známych. „To, že stáli 30 eur neznamená, že je to šmejd,'' nahnevala som sa načo mi on jednoducho odvetil, že v takejto cene si on ledva kúpi spodné prádlo. Spočiatku som to brala za zanedbateľný problém, kamarátky na čele s mojou mamou ma presviedčali o tom, že nevidím, aké mám šťastie. Pravdou však bolo, že som trpela. Narážky na to, že nie som dostatočne reprezentatívna a luxusne odetá, ma doslova ubíjali a uberali o šťastie a energiu. Neraz sa dokonca stávalo, že Martin so mnou odmietal návštevu mojich priateľov, pri rodine sa ako tak držal. Moji známi však neboli dostatočne vysoko spoločenský postavený na to, aby ich vôbec poctil svojou prítomnosťou.

Začalo sa to však postupne stupňovať. Už som nebola len tá, ktorá si kupuje lacné šmejdy a vyberá reštaurácie, akoby sme boli chudáci, ale aj nevkusná, nevďačná sedláčka. A to napriek tomu, že som žila v meste celý život. Bola som nahnevaná, a tak som si začala svoju zlosť vybíjať športom. Prihlásila som sa na tréningy boxu, kde som spoznala Filipa. Ani neviem, kedy som si to začala uvedomovať, no priťahoval ma. Zrejme to bolo obojstranné, nakoľko ma jedného dňa pozval na prechádzku. „Prepáč, zobral by som ťa aj niekde autom, no vieš, ešte čakám za výplatou,'' zažartoval a ja som si uvedomila, že toto je ten reálny život, ktorý chcem žiť. S Filipom sme sa začali stýkavať aj mimo tréningov a už o pár týždňov som si uvedomila, že som sa zamilovala. 

Neprehliadnite: Kvôli svojmu ex som bola ochotná obetovať aj manželstvo: Keď sa stala táto jedna vec, konečne som precitla

Samozrejme, rozchod s Martinom neprebehol ani rýchlo, ani ľahko. Vedela som, že mu nemôžem prezradiť, že je v tom ďalší muž, aj keď som si bola istá, že ani on nemá čistý štít. Občasné nočné odbehy si vysvetľoval dôležitými udalosťami vo firme, no ja som tušila, že to tak nie je. Nemala som energiu a už ani chuť po tom pátrať. Filip mi bol celý čas oporou, Martin - a to napriek tomu, že som preňho bola posledné týždne chudera a sedláčka, rozchod zvládal veľmi ťažko. Keď sa po čase dozvedel, že som šťastne zadaná, snažil sa môjmu priateľovi urobiť zo života peklo. „Zistil som si, aký je to chudák. Aspoň predaj tie pekné veci, čo som ti kúpil, nech máte z čoho žiť,'' napísal mi správu. Podobné smsky sa objavovali ešte pár mesiacov po rozchode, no do dnešného dňa neľutujem toto rozhodnutie. S Filipom síce dnes máme hypotéku a leasing, no aj tak som šťastnejšia, než keď som mala značkové oblečenie a kabelky.

- Najčítanejšie -