Presunúť na hlavný obsah

Ako odhaliť chronického klamára skôr, ako vám zlomí srdce? Tieto veci ho prezradia

Partnerské vzťahy

Dá sa vôbec odhaliť, s kým vlastne žijete, predtým ako človeka do detailov poznáte? Áno, dá. Stačí si všímať štyri indície, ktoré vám prezradia, aká je realita.

Títo muži majú skvele zvládnuté umenie klamstva a navonok o sebe vytvárajú ten najdokonalejší obraz. Dokážu sa vám pozerať priamo do očí a ani jedno slovo, ktoré povedia, nebude pravda. 

Všetko rozoberajú v úplných detailoch

Toto je jeden zo zásadných bodov, ktorý dokáže chronického klamára odhaliť. Čokoľvek vám bude rozprávať, verte, že pôjde do najmenších podrobností. Aj takých, ktoré by vás v podstate ani nezaujímali. Práve detailami a maličkosťami, vás chce totiž presvedčiť o pravde, ktorá nie je reálna.

Rétorika, ktorej sa držia

Poznáte začiatok vety typu: ”Úprimne, aby som povedal pravdu…”, "Je pravda, že..." Ak áno, žijete žiaľ s človekom, ktorému klamstvo nie je cudzie. Presne takú rétoriku totiž používajú chronickí klamári. Ten kto je úprimný, nepotrebuje to potvrdzovať slovne. 

Vyhýbajú sa slovíčku ”JA”

Tušili ste, že práve tí najväčší klamári sa s obľubou vyhýbajú slovku ”ja”? Je to fakt. Z psychologického hľadiska to má aj svoje opodstatnenie. Snažia sa takýmto spôsobom zbavovať zodpovednosti, preto je pre nich ideálne, hovoriť o iných. Odpútavajú tak pozornosť od svojej osoby. 

Neverbálna komunikácia tiež veľa odhalí

Okrem slovných prejavov, chronických klamárov charakterizujú aj neverbálne znamenia. A tie fungujú takmer vždy s istotou.

  • príliš intenzívny očný kontakt
  • časté dotýkanie sa tváre
  • krútenie vlasov
  • príliš veľká gestikulácia
  • dotýkanie sa pier
  • hryzenie si do pier

Tak čo spozorovali ste niečo z tohto u svojej polovičky? Ak ste štyrikrát odpovedali ”áno”, zrejme máte po svojom boku človeka, ktorý úprimnosť nepovažuje za veľmi podstatnú. A to veru stojí minimálne za zamyslenie, no nie?

Dá sa podľa Vás chronický klamár odhaliť?

spolu hlasovalo 221 ľudí

- Najčítanejšie -