Presunúť na hlavný obsah

Kvôli svojmu ex som bola ochotná obetovať aj manželstvo: Keď sa stala táto jedna vec, konečne som precitla

Partnerské vzťahy

Niekedy nám, stará známosť dokáže poriadne skomplikovať aktuálny život. Oveľa viac ako by sme chceli. A nájsť cestu von, môže byť skutočne veľmi náročné.

Alenina prvá láska bola naozaj výnimočná. Aspoň ona sama to tak vnímala. Do Mareka sa zaľúbila ako čerstvá pätnástka. Bola to láska na život a na smrť. Hoci jej to rodičia v tom čase zakazovali, lebo bola naozaj mladučká, stretávala sa s ním tajne. Ich vzťah trval štyri roky, dokonca sa s ním napokon zmierili aj rodičia.

Neprehliadnite: Stretávala som sa s ním cez obed v jeho kancelárii: Raz nás pristihla jeho asistentka, ktorá vymyslela dosť trápnu vec

Potom, čo išli obaja na vysokú školu, sa ich cesty rozišli. Alena sa rozhodla študovať medicínu a odišla do Bratislavy, Marek zase veterinu a presťahoval sa do Košíc. Hoci sa prvé mesiace snažili nejako spolu fungovať, kombinácia náročného štúdia a veľká vzdialenosť sa jednoducho nedali zosúladiť. Alena sa s rozchodom vyrovnávala naozaj veľmi ťažko. Trvalo jej takmer tri roky, kým bola pripravená začať si nový vzťah. No podarilo sa jej to.

Stará láska nehrdzavie alebo sa len radi vraciame do minulosti? 

Lukáš bol jej spolužiak zo školy. Mali k sebe od začiatku blízko, no v hlave mala neustále Mareka. Napokon však Lukášovi podľahla. Bol milý, láskavý, pozorný a všetky baby zo školy ho zbožňovali. No on mal oči len pre Alenu, úprimne ju ľúbil a urobil by pre ňu ja posledné. Po škole sa veľmi spontánne rozhodli vziať. Hoci Alena Lukáša úprimne milovala, vedela, že prvá láska je jednoducho prvá a nikdy k nemu nebude cítiť presne to isté, čo k Marekovi. Dva roky po svadbe sa im narodila dcérka Natália. Na prvý pohľad boli dokonalou rodinou, po akej túži azda každý. Až do istého momentu. 

Jeden večer, keď bola Alena vonku s kamarátkami, objavil sa v rovnakej reštaurácii ako blesk z jasného neba Marek. Áno, túšíte správne, ten Marek. Osudová láska jej života. Alena neverila vlastným očiam. "Zostala som ako paralyzovaná. Okamžite sa mi prihovoril a ja som si spontánne presadla k jeho stolu. Celú noc sme sa rozprávali a spomínali na staré časy. Marek bol stále sám, otvoril si v Košiciach vlastnú ambulanciu a žil najmä prácou."

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Žila som s bohatým partnerom. Zo vzťahu som však zutekala kvôli tejto veci

Alena sa pri ich spoločnom rozhovore vrátila akoby v čase. Pripadala si opäť ako keby bola na strednej škole. Jej city voči Marekovi boli stále rovnako intezívne. V tú noc skončila s Marekom v hotelovej izbe.

Lukáš bol zúfalý, nakoľko sa jej snažil celú noc dovolať a mal strach, že sa jej mohlo stať niečo zlé. Keď prišla Alena ráno domov, nedokázala sa pozrieť Lukášovi do očí. Napriek tomu, že mala doma skvelého manžela a malú dcérku, túžila po jedinom. Žiť s Marekom.

”Povedala som Lukášovi celú pravdu. Nedokázala som to v sebe viac držať. Vedel, že Marek bol mojou láskou a čo pre mňa znamenal. Jeho gesto mi však doslova podlomilo kolená. Povedal, mi nech urobím, to čo cítim. Jediné jeho prianie bolo, aby si mohol nechať malú. Samozrejme by som ju mohla vídať a tráviť s ňou toľko času, koľko by som chcela. V tom okamihu som precitla. Pochopila som, čo pre mňa Lukáš skutočne znamená. Hoci som pre prvú lásku bola ochotná obetovať aj manželstvo, som rada, že som napokon zostala pri Lukášovi…” 

- Najčítanejšie -