Presunúť na hlavný obsah

Len s niekým, s kým ste šťastná, sa cítite aj úplná: Pri takom type muža treba aj zostať

Partnerské vzťahy

Ak pri niekom cítite pocit šťastia, vyrovnanosť a lásku, je to ten pravý, prezrádza psychologička. Určité veci sú totiž pre dlhodobý vzťah a jeho fungovanie kľúčové. A nedajú sa nahradiť materiálnymi vecami ani náhodou.

Emócie spájané s vašim partnerom by mali byť vždy prevažne pozitívne

Áno, vzťahy vedia byť značne komplikované, to veľmi dobre vieme. Preto je dôležité, utriediť si veci, na ktorých z dlhodobého hľadiska vo zväzku dvoch ľudí naozaj záleží. Základom je aj po rokoch vidieť na tom druhom najmä jeho klady. Položte si jednoduchú otázku.

"Čo vám ako prvé napadne, keď sa povie meno vašej polovičky?" Ak je daná emócia pozitívna, vyzerá to, že ste jeden pre druhého stvorení. Najmä, keď si na túto otázku neodpovedáte v čase najväčšej zamilovanosti.

"Je veľmi dôležité, aby sa človek po boku svojej milovanej osoby cítil šťastný. Samozrejme, že prídu aj ťažšie dni a nie vždy máme dôvod na úsmev. Avšak prevažná väčšina by mala byť toho dobrého. Musíte vedieť akceptovať svoje aj parnerove chyby, drobné nedokonalosti a naučiť sa rešpektovať rozdiely medzi vami,"  vysvetľuje Mgr. Alena Kubiská, psychologička.  

Mohlo by vása zaujímať: Máte radi štipľavé? Chilli by ste mali mať po ruke aj kvôli jeho vplyvu na libido a potenciu!

Môžete k mužovi po vašom boku prísť s akýmkoľvek problémom a slobodne o ňom hovoriť? Dokážesa adaptovať na zmenu? Vie si priznať vlastnú chybu a napraviť ju, ak je to potrebné? Toto všetko zahŕňa v postate riešenie bežných problémov. Pokiaľ vám to nerobí v dennej komunikácii problém, dokážete aj v ťažších chvíľach ťahať za jeden povraz. No a to je pre partnerský život neuveriteľne podstatné a mnoho párov na to zabúda

"Pokiaľ to dokážte, ste na najlepšej ceste, ako byť s daným človekom naozaj šťastná a zároveň aj úplná. Ak to budete vnútorne takto cítiť každý deň verte, že vzťah vám vydrží. Lebo máte na čom stavať."

Prečítajte si: Nie je to len sexi čipková spodná bielizeň, čo dokáže chlapa vzrušiť: Potrpia si aj na oveľa bežnejšie veci

Sústredíte sa aj Vy vo vzťahu na tieto aspekty?

spolu hlasovalo 55 ľudí

Nie
7

- Najčítanejšie -