Presunúť na hlavný obsah

Môj muž so mnou odmieta spávať: Viem, že druhá žena za tým nie je, ale...

Partnerské vzťahy

Čo je za tým, ak muž odmieta intimitu v spálni? Hoci ako prvý dôvod vždy predpokladáme neveru, nemusí to byť pravidlo.

Odmietanie sexu u mužov je čoraz častejšie

Aj keď by sa mohlo zdať, že práve my ženy, používame veľmi často v spálni výhovorky, ak sa nám do niečoho intímneho nechce, nie je to celkom pravda. Predstieraná bolesť hlavy, migréna, či únava už nie sú len našou výsadou. Mnohokrát po týchto starých zaužívaných trikoch, siahajú práve chlapi.

V susednom Rakúsku robili prieskum a prišli na to, že muži sa najčastejšie vyhovárajú na:

  • únavu (53%)
  • stres (41%)
  • nechuť (31%)
  • iné záujmy (šport, hobby, záujmy) 23%
  • predstieranie spánku sa objavilo až u 20%

​Presne toto zažila aj Amélia. "Z ničoho nič, môj manžel jednoducho intimitu v spálni začal úplne odmietať. Nestál o nežnosti, náš sex sa stal chladným až napokon bol absolútne na ústupe. Hoci som si najskôr myslela, že je za tým iná žena, zistila som, že nevera to nie je."

"Presviedčali ma o tom kamarátky, no pochopila som, že aj chlap môže mať iný dôvod. A ani ten zdravotný ani druhá žena, za tým byť nemusí."

Neprehliadnite: Zamilovala som sa do otca najlepšej kamarátky: Zo svadby som však musela nakoniec vycúvať

Sama Amélia pochopila, že ak žena nerobí veľa preto, aby bola pre chlapa príťažlivá, je to problém. "Moje skúsenosti sú také, že rokmi sa väčšina z nás jednoducho prestane v spálni tak zaujímať, snažiť a experimentovať. No a potom je to len taká tá klasika."

Prečítajte si: Moja dcéra zostala tehotná s mojím ex: Dodnes kvôli tomu spolu nehovoríme

"Nehovorím, že je to zlé, ale pre chlapa je to často skrátka nuda. A muži milujú adrenalín a dobrodružstvá. Pokiaľ im ho nedávame, mnohokrát len rezignujú. To bolo v prípade Adama. Len mi to nevedel a nechcel otvorene povedať."

"Neviem, či mal rešpekt, strach, alebo mu to bolo nepríjemné. O sexe sme sa totiž nikdy nebavili. A viem, že to bola chyba. Vo vzťahu je to mimoriadne dôležité. Nezabúdajte na to. Mňa to takmer stálo manželstvo.” 

Staráte sa o intimitu vo vzťahu aj po rokoch?

spolu hlasovalo 363 ľudí

Áno
109
Nie
254

- Najčítanejšie -