Presunúť na hlavný obsah

Moja dcéra zostala tehotná s mojím ex: Dodnes kvôli tomu spolu nehovoríme

Partnerské vzťahy

Niekedy nás život postaví pred také situácie, s ktorými ani vo sne nerátame. A jednoducho im musíme čeliť. Čo však robiť, ak si pre nás pripraví naozaj ťažkú skúšku, s ktorou nedokážeme úplne ideálne pracovať?

Katka zostala tehotná veľmi mladá. V tom čase mala 17 a na tú dobu aj tak značne vyplašila svoje okolie. Jej mama to nedokázala spracovať aj napriek tomu, že s ňou mala relatívne pevný vzťah. Hovorila jej, nech si to celé premyslí, že na deti má dosť času a všetko sa dá riešiť. Krehká blondínka však mala veľmi jasno v tom, že dieťa si chce nechať. Za akýchkoľvek okolností. A tak tesne predtým ako oslávila osemnáste narodeniny, stala sa mamou.

Prečítajte si tiež: Manžel sa vrátil z firemného večierku nadránom: Stačilo mi jediné znamenie a bolo mi jasné, s kým strávil noc

Narodila sa jej dcérka a spočiatku sa všetko v jej živote zdalo priam neuveriteľne idylické. No ako to už aj v rozprávkach býva, vždy nastane určitý zlom, ktorý všetko zmení. V Katkinom živote to prišlo, keď mala Ema 11 rokov. Zistila, že manžel jej je neverný a to skutočne dlhodobo. Neišlo o žiadne jednorazovky, ale pravidelne Katku podvádzal. Sem-tam s kolegyňou v práci, inokedy s bývalou spolužiačkou a takto by sme mohli pokračovať. 

Robila som to kvôli dcére

”Keď som na to prišla, cítila som sa absolútne príšerne. Sklamaná, nedocenená, dotknutá… Ale vedela som, že napriek všetkému od neho neodídem. Vždy mi záležalo na tom, aby moja dcéra vyrastala v úplnej rodine. Povedala som si, že počkám do jej 18-tky a potom sa rozvediem. Roky bežali a ja som sa cítila v tom manželstve čoraz horšie. Napokon, keď Ema oslávila sladkých 18, urobila som to, čo som roky plánovala. Podala som žiadosť o rozvod. Ani môj manžel, ani dcéra nechápali moje rozhodnutie. No ja som v ňom žila roky. Vedela som, že takto ďalej fungovať nechcem a mužovi som to nedokázala odpustiť.”

Katka si pár mesiacov po rozvode našla novú známosť. Patrika. Ten si Emu takmer okamžite získal. Vekový rozdiel medzi nimi nebol až taký markantný a nakoľko Katka a Ema mali k sebe veľmi blízko a ich vzťah bol skôr priateľský ako rodičovský, veľa vecí a akcií podnikali v trojici. Ema si Patrika mimoriadne obľúbila. Dobre si rozumeli a mali toho mnoho spoločného. Katka s Patrikom boli spolu približne dva a pol roka a napokon sa rozišli. ”Viem, že Ema mi nikdy nedokázala odpustiť náš rozchod, no skutočný dôvod som pochopila až neskôr…”

Neprehliadnite: Muži v tomto znamení sú najlepší milenci: Priťahujú ich ženy, ktoré nečakajú len na mužskú iniciatívu

S tým sa vyrovnať nedá

Asi po roku začala Ema randiť s Patrikom. Celý čas bola do neho totiž zaľúbená. V podstate k tomu prišlo celkom nevinne. Stretli sa v jednom klube meste, alkohol nechýbal, slovo dalo slovo a ona sa zobudila u neho v posteli. ”V tú osudnú noc moja dcéra otehotnela s mojím ex. Viem, že to ani jeden z nich neplánoval, no potom, čo som sa to dozvedela, nedokázala som im to odpustiť. Ani jednému. A nezaujímalo ma, že za tým bol práve alkohol a ani jeden z nich to neplánoval. Dnes sú už rodičmi osemmesačného dievčatka Elis. Nikdy som svoju vnučku nevidela a s dcérou nehovorím… Dokonca už sama neverím, že by sa to mohlo niekedy zmeniť.”