Presunúť na hlavný obsah

Bol rozprávkovo bohatý a mohol mať každú: Keď som sa však k nemu nasťahovala, všetko bolo inak

Partnerské vzťahy

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Svoje o tom vie čitateľka Saša, ktorá to spoznala na vlastnej koží v domnienke, že stretla princa na bielom koni.

Vždy som chcela mať bohatého muža, môžete ma odsúdiť, ale je to tak a hovorím vám to na rovinu. Asi nikoho neprekvapí, keď poviem, že vekový priemer mojich partnerov bol okolo štyridsiatky. S nimi som si rozumela najviac, rovesníci neboli nič pre mňa. Mám rada byť v spoločnosti zrelších mužov. To, že mám po boku zrelého muža, som si myslela aj pri svojom poslednom partnerovi...

Čítajte tiež: Dnešné dvadsiatky sú úplne niekde inde: Muži prezradili, aké sexuálne praktiky na nich použili, aby si získali ich pozornosť

Mohol mať každú, on sa rozhodol pre mňa

Poznali sme sa už dlhšie a mal povesť lámača ženských sŕdc. Možno práve preto mi spočiatku ani len nenapadlo, že by sme spolu mohli skončiť ako pár. Točilo sa okolo neho veľa žien a mohol mať každú. On si napokon v hľadáčiku vybral práve mňa a nebudem klamať, veľmi mi to imponovalo. 

Svet s ním sa zdal byť zrazu krajším. Bol slušne zabezpečený a tak nemusel tráviť v práci čas do neskorých večerných hodín na úkor toho nášho spoločného. Priznám sa, v mojich predošlých vzťahoch mi to prekážalo, keď chlap neustále pracoval a nemal na mňa čas. Zrazu som si to všetko vychutnávala. Doslova ma miestami rozmaznával a mne to nevadilo. Mala som pocit, že si to po tých všetkých vzťahoch, kedy som sa vždy len ja obetovala, zaslúžim.

Keď som sa k nemu nasťahovala, začali platiť iné pravidlá

O tom, že by predtým u neho žila nejaká žena, sa nikdy nevedelo. Preto ma prekvapilo, keď mi navrhol, aby som sa k nemu nasťahovala. Možno to vyznie naivne, ale naozaj som si myslela, že to je tým, že ja som iná ako všetky tie ostatné ženy a milenky, ktoré doposiaľ mal. A druhý dôvod bol, že mal už po štyridsiatke a myslela som si, že sa chce konečne usadiť. Raz to totiž príde na každého chlapa, je to len otázka času. Ale z odstupom času ani jedna z týchto mojich verzií nebola pravdivá. V tom čase som to však netušila.

Keď som sa k nemu nasťahovala, postupom dní začali platiť iné pravidlá ako to bolo doposiaľ v našom vzťahu. Všetko bolo podľa neho, on bol pán domu, on rozhodoval o všetkom. Cítila som sa čoraz viac ponižovaná a ako keby som nebola nič. Čím viac som sa tak cítila, tým viac on v spoločnosti exceloval.

Neprehliadnite: Ako často majú sex skutočne šťastné dvojice? Stotožňujete sa s týmto výsledkom?

Všetko zaklincoval touto jednou vecou, ktorú som náhodne objavila

Moja posledná dobrá mienka o ňom sa skončila, keď som objavila, že si vedie tajný zoznam, respektíve účet s vyčíslením, koľko ho počas vzťahu „stojím“. Áno, presne tak, koľko peňazí do mňa už investoval a čo všetko mi kúpil. Ale nielen to. Viedol si podrobný zoznam toho, koľko stojím jeho domácnosť. Aby toho nebolo málo, okrem mňa som tam našla zoznam jeho bývalých. Aspoň ma to „upokojilo“, pretože som zistila, že prvenstvo patrí istej slečne. Mala náskok pred nami ostatnými až taký, že neviem, či by som ju niekedy vôbec dohnala. Nerozumela som však, k čomu to je dobré. Pochopila som však, prečo je také tabu okolo toho, kto s ním žil a či práve toto nebol dôvod na to, že od neho všetky zutekali...  Na pohľad môže byť totiž frajer, ale ak má muž takéto správanie, v živote nič moc nedosiahne.

- Najčítanejšie -