Presunúť na hlavný obsah

Ako často majú sex skutočne šťastné dvojice? Stotožňujete sa s týmto výsledkom?

Sex

Aké je to číslo? Je vysoké? A skutočne záleží na počte sexuálnych aktov? Alebo tu zohráva úlohu niečo iné?

Dá sa to zovšeobecňovať? Veď vlastne každému môže vyhovovať niečo iné a nemusí to automaticky znamenať, že ide o nespokojné dvojice. Niektoré majú potrebu sexuálneho uspokojenia každý deň a aj niekoľkokrát, iným to stačí dvakrát do týždňa a verte, nájdu sa i tie páry, ktoré spolu spia raz či dvakrát do mesiaca. A vôbec to nemusí znamenať, že nie sú šťastní. Alebo? Opodveď na túto otázku hľadali výskumníci. A dopracovali sa k nej.

Prečítajte si: V roli milenky som sa ocitla pred deviatimi rokmi a stále ňou som: Pre toto som sa rozhodla prijať úlohu tej druhej

O šťastnom vzťahu sníva každý. Je to taká samozrejmosť ako dýchať vzduch. Lenže, nie každý sa v takom vzťahu ocitne. Súčasťou toho je aj sexuálny život, ktorý sa dokáže výrazne podpísať pod to, ako to s vašim spoločným životom vyzerá. Na univerzite v Toronte sa vedci rozhodli dôkladne preskúmať sexuálny život párov, ktoré spolu vydržali roky. Ide o prototypy skalných partnerstiev, ktorí tvrdia, že sú šťastní. Vedúca výskúmu na margo toho tvrdí: "Na partnerské šťastie nie je nutné, aby sa dvojica snažila za každú cenu žiť sexuálne intenzívne. Dôležité je však nestratiť pocit sexuálnej intimity. Milovanie raz za týždeň postačuje k tomu, aby páry takéto spojenie nestratili."

Z výskumu teda vyplýva, že ak máte sex raz do týždňa, je to vlastne úplne ok. Dôležité je však nestratiť túžbu a snahu. 

Mohlo by vás zaujímať: Rutina nikomu neprospieva! Takto ľahko oživíte sex aj vy

V centre pzornosti sa však ocitli aj muži, ktorí podľa ďalšieho z oborníkov vnímajú celý akt trochu inak. Nijak prekvapivo... "Chapi sex vnímajú viac fyzicky a ženy viac emocionálne. No intenzita raz za týždeň upokojí obe strany. Hovorí, že to je trochu ako so zmrzlinou, ak ju máte radi. Príliš málo vás oberá o pôžitok, ale príliš veľa už pôžitok tiež nie je. Preto treba pre šťastie v sexuálnej oblasti nájsť zdravú mieru. Tak sa ukazuje víkendové milovanie," prezrádza profesor Russell Smyth.

Samotného výskumu sa zúčastnilo 30 000 párov a na základe toho teda možno ohodnotiť, že výsledok má značnú váhu. Tieto páry priznali, že sex raz týždenne im značne pomáha udržať šťastie. Prezradili však tiež, že sex viac ako raz týždenne pocit šťastia už rapídne nezvyšoval. Avšak, ak intenzita milovania poklesla pod týždňovú frekvenciu, pocit spokojnosti so vzťahom rapídne poklesol. Čo si vy myslíte o tomto výsledku? Stotožňujete sa s ním? 

Neprehiadnite: 3 veci, ktoré do vzťahu rozhodne nepatria: Ak vám priateľ urobí čo i len jednu z nich, mali by ste sa pobaliť