Presunúť na hlavný obsah

3 veci, ktoré do vzťahu rozhodne nepatria: Ak vám priateľ urobí čo i len jednu z nich, mali by ste sa pobaliť

Partnerské vzťahy

Ukončiť vzťah s niekym, koho milujete, je náročné. Ale aj tak by ste predovšetkým mali myslieť na seba.

Vy na prvom mieste!

Nefunkčné vzťahy nás dokážu ovplyvniť viac, než si myslíme. Vplývajú na naše fyzické aj psychické zdravie, dokážu v nás vyvolávať pochybnosť o sebe samom. A aj keď milujete svojho partnera, sú veci, ktoré by ste mu nemali tolerovať. Práve tieto veci vyvolávajú tie negatívne pocity

Naša hlava je miesto, kde všetko začína... A pokiaľ bojujeme každý deň so vzťahovými problémami, raz sa to odrazí aj na našom zdraví. Najmä tom psychickom, ktoré môže byť oveľa krehkejšie. Nefunkčné vzťahy dokážu dať zabrať aj najodolnejším povahám. No keď cítite, že bojujete sami so sebou každý deň, že vaše problémy vás ovplyvňuj na každom kroku, je naozaj na zváženie, či stojí ničiť si zdravie kvôli niečomu, čo jednoducho nemá zmysel. A neposlednom rade je pre nefunkčný vzťah ohrozený aj váš životný štýl, ktorý ste kedysi tak milovali, no teraz, keď máte hlavu plnú problémov, ho zanedbávate. Je to vlastne veľmi podobné ako so vzhľadom. Vykašlite sa na chlapa, ktorý vás len trápi, na vzťah, o ktorom viete, že nemá budúcnosť, zachráňte roky, ktoré zbytočne stratíte a sústreďte sa na to, čo vás napĺňa. Ak teda robí toto, rýchlo sa pobaľte: 

Prečítajte si: Toto sú tajné túžby mužov, o ktorých sa nám boja hovoriť

1. Psychické trýznenie

Nielen fyzické násilie je odsúdeniahodné. Rovnako na tom je aj to psychické, ktoré sa vo svojej podstate horšie dokazuje. Nezanecháva žiadne viditeľné stopy ako modriny, ale ubližuje rovnako. Najviac sa môže podpísať na vašom psychickom zdraví, ako aj sebaúcte. Neustále nadávky, ponižovanie či nátlak môže viesť k poruchám, ktoré si so sebou ponesiete celý život. Naozaj potrebujete také niečo vo vzťahu? Keď čo i len raz partner urobí, mali by ste okamžite spozornieť. Ak to zopakuje druhýkrát, hľadajte riešenie...

Mohlo by vás zaujímať: Zamilovala som sa do otca najlepšej kamarátky: Zo svadby som však musela nakoniec vycúvať

2.  Nemá úctu

Partnera by sme si mali vážiť za to, aký je. Mali by sme byť pyšní, že máme po svojom boku práve jeho. S tým ide ruka v ruke úcta, ktorá je taktiež veľmi dôležitá pre každý vzťah. Ak ju však nepociťujete, alebo nemáte pocit, že váš partner ku vám prechováva dostatočnú úctu, nie je váš vzťah na tom najlepšie. Ak vás dokonca osočuje na verejnosti, robí si z vás výsmech alebo vás neustále pred priateľmi kritizuje, a to aj potom, ako ho na to upozorníte, tak asi pre neho nie ste osoba, ktorá si zaslúži jeho úctu. A on teda by nemal byť človek, ktorý si zaslúži vašu lásku.

3. Bojuje zo závislosťami

Alkohol, drogy, hazard aj sociálne siete. Znie to možno ako z filmu, ale v dnešnej dobe stále viac a viac ľudí podlieha závislostiam, ktoré zničili nejeden vzťah. Ľudia, ktorí sú pod vplyvom akejkoľvek závislosti dokážu partnerovi narobiť zo života peklo. Prečo by ste predsa vy mali ničiť svoj život kvôli niekomu, kto vám môže narobiť problémy, z ktorých sa nemusíte dostať ani do konca života...? Chápeme, že chcete možno partnerovi pomôcť, ale ak si nedá pomôcť, nie je to váš problém. A hlavne, ak čo i len raz dostane pre svoje závislosti do ohrozenia aj vás, a je mu to jedno, je to varovné znamenie. 

Neprehliadnite: Vydala som sa za jediného chlapa, ktorého som stretla: Pre toto viem, že to bolo najlepšie rozhodnutie

- Najčítanejšie -