Presunúť na hlavný obsah

Toto zničí váš vzťah rýchlejšie, ako jeho bokovky: Pozrite sa, na čo by ste si mali dať pozor

Partnerské vzťahy

Odhalili sme však dôvody, ktoré môžu byť za krachom akéhokoľvek manželstva, či dlhodobého vzťahu zodpovedné oveľa skôr ako napríklad nevera.

Aj vy ste si mysleli, že za koniec manželstva môže byť najskôr zodpovedná prevažne nevera partnera? Ste však na omyle. Sú určité momenty, ktoré dokážu zničiť aj ten najstabilnejší vzťah oveľa skôr. Samozrejme, každý pár občas prechádza krízou. Dôležité je dokázať ju ustáť.

Prečítajte si: Manželkinu neveru som odhalil vďaka jednej jej malej chybe: Toto by som inak nikdy nezistil

Odcudzenie

V dnešnej uponáhľanej dobe je odcudzenie sa vo vzťahu veľmi jednoduché. Každý máme veľa starostí, povinností a buďme k sebe úprimní, nie vždy si nájdeme čas jeden na druhého. Vždy je čosi prednejšie - práca, deti.

Avšak nezabúdajte, že spoločné okamihy vo dvojici sú pre manželstvo kľúčové. Zájdite preto občas spolu na večeru, obed, či do kina. Verte nám, že vám to naozaj prospeje. 

Strata vášne

Žiaľ, touto fázou si prejde azda každé manželstvo. Otázkou však je, ako sa vám ju podarí ustáť. Popri každodenných povinnostiach sa vytráca totiž vášeň a je veľmi dôležité ju pravidelne udržiavať.

Práve jej nedostatok sa najčastejšie končí spomínanou neverou. Skúste sa preto naučiť bojovať so stereotypom a vzájomne udržiavajte iskru ako na začiatku.

Neprehliadnite: Neznáma sexica si pred nami na dovolenke zhodila vrchný diel: Môj muž potom prišiel s jedným návrhom

Vo chvíli, keď sa rodina rozrastie, nastáva zlom

Áno, čítate správne. Prírastok, hoci aj keď je vytúžený, dokáže vzťahom poriadne zamávať. Ide totiž o obrovskú zmenu, ktorá skutočne obráti váš život naruby. Príchod nového človiečika do rodiny, si vyžaduje veľa trpezlivosti a odriekania. Toto je ozajstná skúška stability každého manželstva. 

Kríza vo vzťahu, nemusí byť len emocionálna

Hoci to neznie príliš romanticky, je to pravda. Akákoľvek finančná kríza vo vzťahu je ako skúška ohňom pre manželstvo. Chod domácnosti, trávenie voľného času, bývanie. To všetko jednoducho súvisí so stavom vášho účtu.

Ak veci nejdú podľa našich predstáv, odzrkadlí sa to u vás doma, či sa vám to páči alebo nie. Základom je uvedomiť si, že v živote to tak chodí - raz ste dole, inokedy hore. Nikdy sa však nevzdávajte a riešte problémy spoločne. 

- Najčítanejšie -