Presunúť na hlavný obsah

Manželovi som dobrovoľne tolerovala bokovky: Vedeli o tom takmer všetci, no ja som pre TOTO dobrovoľne trpela

Partnerské vzťahy

Ema svojho muža miluje. Naozaj veľmi. Až tak, že je mu ochotná už roky tolerovať jeho neveru. A to aj napriek tomu, že ide o opakované záležitosti. Jej dôvod prekvapil aj nás.

Niekedy sa snažíme dobrovoľne zakrývať realitu

Ema svojho muža skutočne veľmi ľúbila. Bol láskou jej života. Od prvého momentu, čo ho stretla vedela, že je pre ňu ten pravý. Bola typ ženy, ktorý je pre chlapa ochotný urobiť naozaj všetko. Bez výnimky. Túžila len po jedinom. Aby bol Tomáš šťastný.

Prečítajte si: Jedna drobnosť ma obrala o snúbenca: Krátko pred svadbou zmenil názor kvôli inému, nepodstatnému mužovi

Milovala ho tak veľmi, že nevidela žiadne jeho chyby. Všetko na ňom považovala za dokonalé a perfektné. Dokonca aj keď odhalila to, že je jej neverný, považovala to za svoje vlastné zlyhanie. Za Tomášove občasné ”bokovky” vinila samú seba.

"Myslela som si, že je to moja chyba, že ho už asi nepriťahujem tak ako na začiatku a práve preto si tým niečo kompenzuje."

Keď Ema odhalila prvú Tomášovu aférku, zostala samozrejme v šoku. Vo vnútri sa cítila oklamaná, podvedená, frustrovaná a nedocenená. Pripadala si, že ako žena zlyhala. Okamžite začala riešiť, kde urobila ona sama chybu. Nepripúšťala si ani náhodou, že koreň problému, je v jej mužovi.

V určitých prípadoch sme ochotné obetovať aj vlastnú hrdosť

Napokon sa dozvedela, že Tomáš má občasných známostí viac ako dosť. Pravidelne flirtoval so ženami v okolí, zahřňal ich komplimentami a správal sa, ako keby bol slobodný. Pozornosť žien jednoducho vyhľadával a cítil sa tak šťastnejší.

"Hovorili mi to moje kamarátky, dokonca ma na to upozornila párkrát aj moja svokra. No ja som to vlastne ani nechcela vedieť," pokračuje Ema.

Mohlo by vás zaujímať: Typ mužov, ktorý je skutočne najhorší! Pozor na to, ako s nimi vychádzať, v hre je totiž ešte iná žena

Práve týmto spôsobom si zvyšoval svoje nízke sebavedomie. Dokonca aj keď zistil, že Ema o aférkach vie, nehodlal s nimi prestať. Nikdy sa však Ema s Tomášom o jeho ”bokovkách” nerozprávali nahlas. Aj keď obaja vedeli aká situácia je medzi nimi, ani jeden ju nechcel riešiť.

”Rozhodla som sa jeho príležitostné známosti tolerovať. Z jednoduchého dôvodu. Nechcela som o neho prísť. Napriek všetkému som s ním naozaj šťastná a stojí mi to za to,” vysvetľuje Ema. Nuž ako vidíte, láska má veľa podôb a zrejme je to tak, že iní by nemali súdiť to, čo si sami neprežili.

Dokázali by ste takéto niečo tolerovať?

spolu hlasovalo 764 ľudí

- Najčítanejšie -