Presunúť na hlavný obsah

Snúbenec ma podviedol dva dni pred svadbou: Napriek tomu som sa rozhodla odpustiť mu to, a to len z jedného dôvodu

Partnerské vzťahy

Dokázali by ste odpustiť neveru? A ak áno, zvládli by ste to aj dva dni pred svadbou? Monika sa rozhodla dať svojmu budúcemu manželovi druhú šancu, no ani po 5 rokoch na ten moment nedokáže zabudnúť...

Monika a Teo tvorili nádherný pár. Poznali sa hádam od plienok, keďže spolu vyrastali, ich rodičia boli skvelými kamarátmi, takže, keď sa do seba zaľúbili na strednej, vyzeralo to ako osudová láska. Žiaľ, aj tá máva množstvo prekážok, s ktorými sa nie každému podarí vyrovnať. 

Pripadala som si ako v tom najhoršom sne

”Mala som rozlúčku so slobodou a s kamarátkami sme sa ju rozhodli osláviť v Prahe. V tom čase tam bol aj môj budúci manžel, Teo služobne. Nehovorila som mu však, že sa tam chystáme aj my s babami, chcela som ho jeden večer prekvapiť. Presne som vedela, v ktorom hoteli býva, lebo často ma na služobné cesty brával. Teo bol veľký perfekcionista, takže si vždy vzal aj rovnaké číslo izby. Keď som zaklopala na dvere a otvorila mi mladučká brunetka v spodnej bielizni, stratila som reč. Hneď za ňou stál môj budúci muž, ktorý bol úplne nahý. Zostala som ako paralyzovaná. V tom momente som len v tichosti bez slova odkráčala."

"Viem, že za mnou utekal, ale nastúpila som do prvého taxíka a nevnímala som svet. Pripadala som si ako v zlom sne. Nechcela som sama uveriť tomu, čoho som bola práve svedkom.” Keď sa Monika vrátila na hotel, kde bývala s kamarátkami, nejako z nej vytiahli, čo sa stalo. Hoci zo začiatku nechcela o tom hovoriť, napokon to zo seba dostala.

”Cítila som sa podvedená, zranená, moje sebavedomie bolo na nule.”

Moment, ktorý zmenil všetko

Na druhý deň ráno čakal Teo Moniku pred hotelom. Chcel jej všetko vysvetliť. Vraj to bola len známosť na jednu noc a nič to neznamenalo. ”Prekvapilo ma, že sa nevyhováral na alkohol, alebo čokoľvek iné. Priznal, že mal slabú chvíľku, rešpekt pred manželstvom a jednoducho podľahol. Tá žena bola jeho kolegyňa, ktorá pracovala v pražskej pobočke. Dlho po ňom išla a využila príležitosť. Povedal mi, že si je vedomý, že na takéto niečo treba dvoch a vie, že to bola chyba. Vraj som pre neho jedinou ženou jeho života a vlastne nemal okrem mňa a tejto slečny ešte nikoho. Vysvetlil mi, že dostal strach z toho, že budem prvou a poslednou v jeho živote. Chcel sám sebe niečo dokázať, no údajne vždy miloval len mňa. Hoci to niekomu môže pripadať absurdné, mňa tieto argumenty presvedčili..."

"A hoci od toho okamihu prešlo 5 rokov a ja som Teovi odpustila, zabudnúť nedokážem. Stále mám niekde v hlave moment, ktorý zmenil môj pohľad na neho navždy..."

Dokázali by ste odpustiť takúto neveru?

spolu hlasovalo 644 ľudí