Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do muža mojej najlepšej kamarátky: Keď to zistila, urobila vec, ktorá by mi ani vo sne nenapadla

Partnerské vzťahy

Zaľúbiť sa do manžela najlepšej kamarátky je brutálny hriech. Viem. No napriek tomu, som si to prežila. Jej správanie, keď na to prišla, prekvapilo aj mňa.

S Ninou sme boli najlepšie kamarátky od základnej školy. Spoznali sme sa v piatej triede. V tom čase sa s rodičmi presťahovovala do mesta a ja som už v ”našich začiatkoch” kamarátstva stala akýmsi jej mentorom. Od začiatku som sa ujala role jej ochrankyne, keďže bolav meste nová. Prešlo 20 rokov a nič sa nezmenilo. Teda až na jeden ”detail”.

Prečítajte si: 3x a dosť! Podľa psychológov sme schopní sa zamilovať v živote len trikrát: Kedy vám to vyjde najviac?

Odrazu sa všetko zmenilo

Jedna druhej sme sa so všetkým zdôverovali, veľa sme sa smiali, veľa  plakali, jednoducho vedeli sme o sebe úplne všetko. Každú jednu drobnosť. Tieto naše dôverné rozhovory však ochladli, keď sa Nina vydala. Čoraz viac času trávila s manželom vo dvojici, s jeho rodinou prípadne bola v práci. Ja som zostala odsunutá na vedľajšej koľaji. Viem, že to môže vyznieť čudne, ale skutočne mi veľmi chýbali naše babské rozhovory, výlety, kávičky, nákupy. Zrazu potrebovala mať Nina pri všetkom aj Tomáša. Nie, že by som ho nemala rada, ale vôbec som nemala potrebu, chodiť s nimi niekam v trojici. A môj dôvod bol pochopiteľný. Len Nina o ňom, ani len netušiala. 

Tomáš bol chlap, po ktorom by skočila azda každá. Milý, očarujúci, láskavý a veľmi nežný, navyše dobre situovaný a šikovný. Chodil s nami na výšku a hneď ako spoznal Ninku, nehovoril o ničom inom ako o nej. Bezhlavo sa do nej zaľúbil. Už v tom čase som sa však bezhlavo zaľúbila aj ja do neho. Viem trošku komplikované, ale realita je oveľa komplikovanejšia. Z tohto dôvodu som sa akýmkoľvek akciám, na ktorých bol Tomáš vyhýbala.

Nedokázala som s tým pracovať

Aj ich svadbu som pretrpela. Nina mi stále vyčítala, že ho nemám rada, že mi je nesympatický a snažila sa pochopiť, prečo mám taký problém byť pri Tomášovi. Prišla aj fáza, kedy si myslela, že na ňu žiarlim, lebo sa vydala za muža svojich snov a čakajú spolu dcérku. Ani len netušila, že muž jej snov, je aj mužom tých mojich.  

Mohlo by vás zaujímať: Manželovi som dovolila istú sexuálnu hru so ženou: Nevyspal sa s ňou, no krátko potom mi v posteli navrhol túto vec

Jediný, kto poznal pozadie môjho spávania, bola Tomášova sestra. Raz sa ma to otvorene opýtala, lebo to vraj bolo do očí bijúce. A ja som priznala "farbu". Dohodli sme sa však, že to nebudeme rozmazávať a zostane to našim tajomstvom. Teda do určitého momentu, to tak aj fungovalo.

Len na oslave tridsiatky Niny, si vypočula náš rozhovor, ktorý počuť nemala. Tomášova sestra mi dohovárala, preberali sme moje city k jej bratovi. Nina stála vo dverách a nechápavo na nás hľadela. Nevedela som, ako reagovať a zrejme ani ona. Potom urobila niečo, čo ma prekvapilo. Žiadne hysterické scény nečakajte. Prišla ku mne, objala  ma a povedala, že ju to mrzí. Že spätne to už celé chápe. Poďakovala mi, že som sa Tomáša nikdy nepokúsila zvádzať a dohodli sme sa, že kým sa nezamilujem do iného, bude oveľa lepšie ombedziť môj kontakt s ním. Viete, ako sa to hovorí: "Zíde z očí, zíde z mysle?" A toto naozaj zafungovalo. 

- Najčítanejšie -