Presunúť na hlavný obsah

Moja výbušnosť ma takmer pripravila o manžela: Až keď som sa naučila túto vec, mohla som zachrániť náš vzťah

Partnerské vzťahy

Niekedy naše naučené vzorce, povaha a temperament dokážu byť zodpovedné za koniec niečoho, čo sa roky snažíme strážiť ako chrám. Svoje o tom vie aj Lenka.

Hoci som sa správala otrasne, sama som to nevidela

Lenka bola vždy veľmi svojská. Čo sa týka povahy, v určitých momentoch s ňou bolo naozaj náročné vychádzať. Keď si totiž niečo zaumienila, musela to dosiahnuť. A nebrala ohľad na nič. Nepozerala sa na ostatných, vždy išla za svojim. Okrem toho, bola mimoriadne temperamentná a často reagovala neprimerane, ak sa jej niečo nepozdávalo. V podstate s tým bojovala od malička a mama jej vždy hovorila, že so svojou povahou si muža nenájde. No ona si ho našla. A presne takého, o akom azda všetky ženy snívajú. 

"Áno, musím uznať, že Edo je prototypom ideálneho chlapa. Okrem toho, že je neuveriteľne šarmantný, sexi, je naozaj pozorný, láskavý, milý, chápavý a nežný. Všetky moje kamošky mi ho vždy závideli."

Prečítajte si: Muži rozdeľujú ženy do dvoch skupín: Takto zistíte, či ste medzi tými, s ktorými chcú vzťah, nie len sex

"Akýkoľvek problém sme riešili, on bol vždy ten, čo prišiel a snažil sa zachraňovať situáciu. Mal pravidlo, že sme nikdy nechodili spať rozhádaní. Nech sa dialo čokoľvek, vždy sa to snažil urovnať. A to som ja, level tvrdohlavosti tisíc. Takže, mnohokrát podľa mňa prekonával aj sám seba."

Dal mi jasne na výber

Ale robil to. Lenke by zniesol aj modré z neba. Tak veľmi ju miloval. Snažil sa všetko robiť tak, aby bola šťastná a spokojná. Možno aj táto jeho príliš veľká asertivita, vzbudzovala v Lenke túžbu robiť veci inak a riešiť situácie s istou dávkou extrému a pátosu. Každú hádku totiž ťahala do extrémov a bola mimoriadne výbušná. Hoci jej to roky toleroval, v čase, keď sa im narodili deti, s tým už nesúhlasil. Nechcel, aby vyrastali v neustálom tlaku a ani aby zažívali emočné scény, svojej mamy. V tom čase jej prvýkrát vôbec povedal, že ak svoje výkyvy nálad nebude krotiť, so synmi odíde. S pokojom a vyrovnane. Nekričal, nenaliehal, dal jej len na výber. 

Prečítajte si aj: Manželka mi bola neverná s kolegom: Na celej veci ma však naštvalo niečo úplne iné

"Spomínam si na ten moment presne. Bol priamy, vyrovnaný a skonštatoval, že nebude žiť s hysterkou. Roky to vraj toleroval len preto, že ma nadovšetko ľúbil. Povedal mi, ako veľmi mu to ubližovalo. Moje správanie, bolo skutočne mnohokrát cez. No až vtedy som to pochopila." 

"Zistila som, že sa musím zmeniť, teda pokiaľ nechcem stratiť muža svojho života a rodinu. Preto na sebe pracujem. Učím sa pokore a tomu, aby som vedela prijať názor iných. Každý deň vidím malé zlepšenia, ktoré ma poháňajú vpred. A ja len verím, že ho presvedčím, že dokážem prekonať vlastné emócie. "

- Najčítanejšie -