Presunúť na hlavný obsah

O mojej nevere sa muž dozvedel od najlepšieho kamaráta: Paradoxom je, že som ho podviedla práve s ním

Partnerské vzťahy

Nikdy som si nemyslela, že sa zaradím do kategórie žien, ktoré sú svojmu mužovi neverné. A navyše, ublížila som mu s jeho veľmi blízkym človekom. Po tom, ako sa to dozvedel, reagoval úplne inak, ako som čakala.

Kedysi bola nevera pripisovaná skôr mužom, no dnes jej veľmi často podliehajú aj ženy. Sú ochotné riskovať dlhodobý vzťah, manželstvo aj rodinu. Hoci len pre pár nocí, kedy sa cítia skutočne milované.

Prečítajte si: Tieto znamenia dostanú v máji šancu na nový život: V čom prekvapíte samých seba aj najbližších?

Pre obyčajnú vášeň sme ochotné riskovať naozaj veľa

Lenka je typický príklad ženy, ktorá túžila len po jednom. Láske. Je mamou dvojročnej dcérky, manželkou úspešného podnikateľa, žijú v prekrásnom dome a jej muž jej vždy splní absolútne všetko, po čom túži. Teda, čo sa materiálnych vecí týka. No odkedy zostala na materskej, Jakub sa začal venovať  práci oveľa intenzívnejšie. Nadobudol pocit, že ich rodina potrebuje stále viac. Chcel, aby jeho žena s dcérkou mali všetko, na čo si len spomenú. No to, čo Lenkee chýbalo najviac, bol on sám. 

”Je skvelé, ak môžete ísť do obchodu a neriešite, či si niečo kúpite alebo nie. Avšak to vám šťastie nezabezpečí. Čím častejšie bol Jakub v práci, tým viac sa mi vzďaloval. No a z nášho manželstva sa stala rutina, z ktorej sa vytrácala láska, vášeň a pozornosť. Už som nevedela, aké to je, keď vás niekto pobozká, či pohladká po tvári. Veľakrát som mu to aj povedala, no on ma nechcel počúvať.”

Mohlo by vás zaujímať: Popri mne spával aj so svojou ex: Ako muži vnímajú tento typ vzťahov?

A hoci si Lenka nijako cielene nehľadala milenca, stalo sa. Počas Jakubových služobiek trávila čoraz viac času, s jeho najlepším kamarátom Adamom. Mali rovnako staré deti a on bol tiež na materskej. Začali s babami chodiť na pravidelné obedy, výlety, čoraz viac času trávili spolu. Ich dcérky si perfektne rozumeli, takže rodičia mali čas na dlhé rozhovory. Jakub bol rád, že má jeho žena konečne niekoho, s kým môže tráviť čas, kým on pracuje. Navyše ho tešil fakt, že ho dôverne pozná. Nakoľko Lenke vždy maximálne dôveroval, ani vo sne mu nenapadlo, že kamarátsky vzťah jeho ženy s Adamom, zájde oveľa ďalej. Ďalej ako by chcel a ako si predstavoval.

Dlhé rozhovory sa časom zmenili na vášnivé milovania, kým deti popoludní spali. ”Konečne som mala pocit, že som pre niekoho atraktívna, že po mne túži a že je tu pre mňa. Svojho muža som milovala, no Adam mi dával pocit, že som stále ženou. A nielen mama, ktorá plní rodičovské a manželské povinnosti. Medzi nami bola vášeň, ktorá stála za hriech.” Lenka to s Adamom, ťahala takmer rok. Počas neho jej manžel stále nič netušil. Zlom nastal, keď znova otehotnela.

Až potom som pochopila veci, ktoré som sa dovtedy snažila ignorovať

Samozrejme si nebola istá, koho je dieťa. A hoci nevedela, čo bude ďalej, rozhodla sa svojmu mužovi povedať pravdu. ”Keď som zistila, že čakám bábätko, vtedy mi to všetko došlo. Uvedomila som si, ako svojho muža ľúbim a želala som si len jediné. Nech je to dieťa jeho a on mi odpustí.”

Nasledovali hodiny a dni rozhovorov, počas ktorých sa Jakub snažil svoju ženu pochopiť. Sám si uvedomil aj vlastné zlyhania. S neverou sa napokon dokázal zmieriť, no o Adamovi už nechcel počuť. Jeho najlepší kamarát sa stal pre neho hlavným nepriateľom

Len cez to, že by mal vychovávať cudzie dieťa a práve jeho, sa nevedel prehrýzť. Dohodli sa, že počkajú, kým sa bábätko narodí a potom sa dohodnú, čo ďalej. Malý Riško prišiel na svet na výročie ich svadby. Obaja to brali ako znamenie a tak sa rozhodli testy otcovstva odložiť.

”Jakub mi povedal, že cíti, že je to jeho syn a viac vraj nepotrebuje. V tom momente som to pochopila. Mám najlepšieho chlapa na svete. Jediné, v čo dúfam je, že mi môj muž raz dokáže skutočne odpustiť." 

 

Dokázali by ste niečo takéto, partnerke odpustiť?

spolu hlasovalo 670 ľudí

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe