Presunúť na hlavný obsah

Žili sme spolu osem rokov, no po našom rozchode si domov nasťahoval mesačnú známosť: Neurobte rovnakú chybu ako ja

Partnerské vzťahy

Občas to tak býva. Vy trávite s niekym dlhé roky budovaním spoločného života a v tom vám do života vstúpi tretia osoba, ktorá dostáva viac, ako vy za celých osem rokov.

Čitateľka Martina nám prezradila svoju životnú skúsenosť s niečim podobným.

Andrej a ja sme boli párom takmer osem rokov. Všetko v našom vzťahu bolo od začiatku komplikované. Spôsob, akým sme sa dali dokopy, ako sme fungovali, ako sme sa roky dohadovali či budeme a nebudeme spolu bývať až po to, kde budeme bývať. Možno by ste si povedali, že prečo sme sa teda nerozišli skôr. No lebo obaja sme mali pocit, že napriek všetkému, napriek tomu, že to nie je jednoduché, že sa milujeme. A vlastne sme sa milovali. 

Mohlo by vás zaujímať: Muži prezradili, čo všetko vnímajú ako neveru: Sú ochotní tolerovať oveľa menej ako ženy

Posledný rok pred rozchodom bol však nesmierne náročný. Do vzťahu skočila nevera u oboch a hádky boli na dennom poriadku. Rovnako komplikovane, ako sme sa dávali dokopy, sme sa rozchádzali. Chceli sme byť spolu, aj nechceli. Utiekali sme sa k druhým partnerom a potom s plačom vracali domov. Po ôsmich rokoch som si ale povedala, že stačilo. Tento nezdravý vzťah nikam  nevedie, len nás oboch zničí. A tak sme nakoniec za všetkým urobili hrubú čiaru. 

Prečítajte si: Ako obnoviť spaľujúce vzrušenie vo vzťahu? Objavte 5 účinných trikov a nebude vám vedieť odolať

Ani nie mesiac po rozchode som sa dozvedela, že má Andrej priateľku. A o pár týždňov, že spolu bývajú. Nebola to žiadna z jeho aférok. Niekto, o kom som predtým nepočula. Samozrejme, veľmi ma ranilo, že niekto, s kým som si budovala život osem rokov, a veľmi náročne, si zrazu našiel ďalšiu. A čo ma viac prekvapilo bol fakt, že tak ľahko začali spolu bývať. Spoločný známy mi dokonca povedal, že všetko je v ich vzťahu ľahké. A že Andreja nikdy nevidel tak zamilovaného. Ničilo ma to, ale nakoniec som pochopila, čo sa stalo. Kde som robila celý čas chybu a prečo ma nikdy nemohol tak bezproblémovo milovať. Zle som nastavila hranice. Od začiatku som mu tolerovala veci, ktoré mu nová priateľka netoleruje. Ona mu dala na výber - buď to robiť nebude, alebo sa nebudú vídať. A on počúvol. Možno si myslíte, že je to hlúposť, ale rok po rozchode som Andreja stretla a opýtala sa na to. A potvrdil to. Povedal, že mu dala ultimátum a on už nechcel s nikým bojovať. 

Neprehliadnite: Manželovi som našla erotické smsky: Jeho kolegyni sa podarilo dosiahnuť to, čo som ja v posteli od neho márne čakala

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe