Presunúť na hlavný obsah

4 signály, že máte po boku nevhodného partnera: Takýto vzťah nemá budúcnosť

Partnerské vzťahy

Ukončiť vzťah nie je nikdy ľahké. No ak váš partner vo vás vyvoláva tieto pocity, mali by ste nad tým naozaj pouvažovať.

No na čo zotrvávať v niečom, o čom viete, že vás nikam nedovedie, práve naopak, môže niečo ohroziť... Ak bojujete s podobným problémom, prinášame vám štyri hlavné dôvody, prečo ukončiť vzťah bez budúcnosti. 

Mohlo by vás zaujímať: 13 komnata žien: Pre toto sme ochotné obetovať manželstvo aj rodinu

Meníte sa 

Čo má vzhľad spoločné so zlým vzťahom? Viac, než by ste si mysleli! Práve pre problémy vo vzťahu a ich riešenie-neriešenie, mnohé ženy prichádzajú o svoj pôvab. Natoľko sústreďujú svoju energiu na niečo, čo nemá zmysel a zanedbávajú samé seba. Však nestalo sa aj vám, že keď ste sa rozišli, že ste zrazu žiaria trochu inak? Vyzerala inak? No asi to bude tým, že si konečne uvedomila, že je najvyšší čas sa starať hlavne o seba. 

Strácate priateľov

Áno, aj na priateľstvo môže mať veľmi veľký dopad náš vzťah. Ak sa neustále sťažujete na svojho partnera, netajíte sa tým, že váš vzťah rozhodne nie je idylický a priateľov a blízkych len zasypávate negatívnou náladou, môže sa totiž ľahko stať, že sa im raz zunuje počúvať vaše sťažnosti dookola, najmä vtedy, ak si od nich pýtate radu, ktorú nakoniec aj tak nevyužijete. Neohrozujte priateľstvá, ktoré sú v konečnom dôsledku oveľa dôležitejšie. Ak vám opakovane blízki ľudia hovoria, že by ste to mali ukončiť, tak majú asi pravdu. Oni predsa len vidia niektoré veci objektívnejšie, ako vy. Počúvajte ich, alebo sa im nesťažujte. 

Prečítajte si: Spoveď ženatých mužov: Toto je dôvod, prečo sa v manželstve obzerajú po iných a dopúšťajú sa nevery

Zdravie

Hlava je práve to miesto, kde všetko začína. A pokiaľ bojujeme každý deň so vzťahovými problémami, raz sa to odrazí aj na našom zdraví. Najmä na tom psychickom, ktoré môže byť oveľa krehkejšie. Nefunkčné vzťahy dokážu dať zabrať aj najodolnejším povahám. No keď cítite, že bojujete sami so sebou každý deň, že vaše problémy vás ovplyvňujú na každom kroku, je naozaj na zváženie, či stojí ničiť si zdravie kvôli niečomu, čo jednoducho nemá zmysel... Zdravie bolo, je a vždy bude na prvom mieste a najväčšou prioritou. A žiadny chlap nestojí za to, aby ste takto ničili samú seba. 

Život ako taký

V neposlednom rade je pre nefunkčný vzťah ohrozený aj váš životný štýl, ktorý ste kedysi tak milovali, no teraz, keď máte hlavu plnú problémov, ho zanedbávate. Je to vlastne veľmi podobné ako so vzhľadom. Vykašlite sa na chlapa, ktorý vás len trápi, o ktorom viete, že s ním žiadnu budúcnosť mať asi nebudete. Inak povedané, vyskočte z rozbehnutého vlaku, inak narazíte. A nemusí to dopadnúť dobre. 

Neprehliadnite: Moja výbušnosť ma takmer pripravila o manžela: Až keď som sa naučila túto vec, mohla som zachrániť náš vzťah

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe