Presunúť na hlavný obsah

5 vecí, kvôli ktorým najčastejšie stratíme muža, ktorého milujeme: Veľa z nich nevedome robíme a daň za ne je vysoká

Partnerské vzťahy

Väčšinou robíme všetko pre to, aby sme o pána ”Božského” po našom boku neprišli. Avšak nie vždy to vyjde. Viete, čo mužov najviac ”vytáča” a ženie ich preč z nášho náručia?

Naoko banálne veci, ktoré mnohé z nás robia rutinne a ani sa nad nimi nezamýšľajú, sú pre mužov po našom boku hotovou nočnou morou. Ruku na srdce, kedy ste naposledy svojho muža ”vyšetrovali” prečo bol o hodinu dlhšie v práci, či kam konkrétne ide s kamošmi na pivo? Toto je presne to, čo muži neznášajú. Pocit byť pod niekoho kontrolou je pre nich ten najhorší. Avšak to ani zďaleka nie je všetko. Pozrite sa, prečo hľadajú napokon pochopenie v náručí niekoho iného. 

Prečítajte si: Zamilovala som sa do muža mojej najlepšej kamarátky: Keď to zistila, urobila vec, ktorá by mi ani vo sne nenapadla

1. Poukazovanie na chyby

Pokiaľ neustále na svojej polovičke vidíte len chyby, napomínate ho za každú jednu drobnosť, ktorú nesplní, váš vzťah veru nebude mať dlhú trvácnosť. A áno, rátajú sa aj neodložené ponožky, riad, ktorý sa nechádza vedľa umývačky namiesto v nej. Muži sú, žiaľ, raz takí a vy ich svojím upozorňovaním aj tak nezmeníte, to by ste si mali uvedomiť. Skutočne je len otázkou času, dokedy ho to bude baviť. 

2. "Controlling"

Ako sme spomínali už v úvode. Muži neznášajú ženy ”stíhačky”. Potrebujete vedieť, čo robí, kde je, s kým je a kedy sa vráti domov? Avšak potreba 24-hodinového kontaktu chlapov desí. Ak im začnete brať ich slobodu, utečú skôr, ako pripravíte ráno raňajky. Jediné, čo tým z dlhodobého hľadiska dosiahnete je ich odchod. 

3. Neustále vracanie sa do minulosti

Čo bolo, bolo. To by ste si mali uvedomiť. Prestaňte sa ho neustále vypytovať na jeho bývalé, na hriechy z minulosti a vracať sa k nim. Nech vám aj hoci veľmi ubližíl, pokiaľ ste sa s ním rozhodli zostať, musíte urobiť jediné. Zabudnúť a preniesť sa cez to. Inak to medzi vami naozaj nemá zmysel. 

Mohlo by vás zaujímať: Randila som s mužmi pre peniaze: Život zlatokopky som si užívala, no o toto všetko ma pripravil

4. Pocit nedocenenia

Ak muž nadobudne pocit, že je nedocenený, odchádza. Tu tá rovnica funguje celkom jednoducho. Pokiaľ ho nechválite a nevyzdvihujete jeho prednosti vy, bude to robiť iná. 

5. Nedostatok prejavov nehy a lásky

Áno, toto je tiež jeden zo základných faktorov, ktoré potrebujú muži cítiť. To, že ich milujete. Chcú, aby ste ich vnímali, počúvali, prejavovali im náklonnosť, lásku a zvádzali ich. Len vtedy sú naozaj šťastní. 

Neprehliadnite: Stretávali sme sa cez obedovú prestávku u neho v byte: Neskôr som pochopila, že som naletela, tak ako 90% žien

- Najčítanejšie -