Presunúť na hlavný obsah

13 komnata žien: Pre toto sme ochotné obetovať manželstvo aj rodinu

Partnerské vzťahy

Hoci sa nevera zvykne pripisovať skôr mužom, ani ženy nie sú úplné neviniatka. Naozaj sme pre pár vášnivých nocí schopné obetovať úplne všetko? Áno, sme. Dokonca neváhame ani sekundu.

Pýtate sa, prečo ženy podliehajú čaru milencov? Tie, ktoré to prežili, v tom majú úplne jasno. Túžili po láske, nehe, dobrodružstve, vzrušení. Ak to nenašli doma, hľadali to v náručí cudzích mužov. Neváhali riskovať manželstvo a rodinu len pre ľúbostný románik. A  tvrdia, že by to urobili znova. Bez váhania a výčitiek.

Prečítajte si: Spoveď ženatých mužov: Toto je dôvod, prečo sa v manželstve obzerajú po iných a dopúšťajú sa nevery

Keď stereotyp zabíja

Martina je mamou na plný úväzok. Má tri deti, dobre zarábajúceho muža, takže nemusí pracovať. Ráno odvezie ratolesti na krúžky, navarí, dá do poriadku dom, nakúpi a ide za Tiborom. Svojím milencom. Funguje takto už dva roky. ”Vždy som manželovi vravela, že si pripadám ako vtáčik v zlatej klietke. Mala som všetko a vlastne som nemala nič. Každý môj deň vyzeral úplne rovnako. Keď všetci odišili z domu, stala sa zo mňa typická gazdinka. Chcela som však byť aj ženou, ktorá niekomu stojí za hriech. A tento pocit som u svojho Maroša už roky nemala. Bola som pre neho len pani v domácnosti. Áno, máme pekný vzťah, rozumieme si, ale tam to končí. Navyše si myslím, že ja tiež nie som jedinou ženou v jeho živote.” 

Tak Martina každé popoludnie trávi v náručí milenca. Chodia spolu na výlety, obedy, romantické pikniky, no vždy to musia stihnúť do štv. Vtedy treba deti odviezť na krúžky a ona sa zmení z milenky na starostlivú mamu a manželku. Aj keď netuší, dokedy to takto vydrží, zatiaľ si to naplno vychutnáva. 

Mohlo by vás zaujímať: Tento typ mužov má najčastejšie sklony podvádzať: Patrí do tejto kategórie aj ten váš?

Nový vietor

Aj vy ste si mysleli, že ženy nevedia byť neverné, len pre pôžitok a vždy do toho vkladajú city? Omyl. Dominika žije s priateľom päť rokov, miluje ho a je s ním šťastná. No napriek tomu dvakrát do týždňa skončí v posteli cudzieho chlapa.”Skutočne Peťa veľmi ľúbim. Je milý, pozorný, láskavý, no to, čo mi pri ňom chýba je sex. Nie, že by sme ho nemali, ale je ho veľmi málo a navyše mu chýba iskra. Stále dookola je to o tom istom. Aj keď som sa to snažila nejako okoreniť, nikdy to nemalo veľký zmysel.”

A tak si Dominika našla stáleho milenca. Pravidlá majú jasne zadefinované. Žiadne city, čisto len fyzický akt. V  ľubostnom trojuholníku, sú títo dvaja zatiaľ spokojní a veľmi im daný model vyhovuje. Otázne je, čo sa stane, ak na to raz Dominikin, dnes už snúbenec, Peťo príde. 

Nedostatok pozornosti

Lea je mama 7-ročného rozkošného dievčatka. Vydatá je deväť rokov, no z toho viac ako polovicu času nie je šťastná. ”S manželom sme skôr už ako kamaráti, než partneri. Rozumieme si, pomáhame si, ale po narodení malej sa z nášho vzťahu vytratila vášeň. A hoci som to neplánovala, zamilovala som sa do svojho kolegu. Dáva mi presne to, čo mi doma chýba. Nehu, lásku, vzrušenie. Zahŕňa ma komplimentami.”

Lea sa však rozviesť neplánuje. Ona sama vyrastala v neúplnej rodine a nechce, aby to zažila aj jej dcérka. Hoci zo začiatku mala výčitky svedomia, dnes už len dúfa, že jej manžel na románik nepríde. Presne takto jej to vyhovuje. 

Neprehliadnite: Tri znamenia zverokruhu, ktoré túžia po rodine najviac: Týchto mužov by ste si mali vyberať

Oko za oko...

Snaha o vrátenie rany pod pás nie je pri otázke nevery ničím výnimočným. Emu podviedol manžel s učiteľkou angličtiny. Prišla na to úplnou náhodou, keď našla doma v posteli jej retiazku. Ospravedlnil sa, prosil ju o odpustenie a ona si povedala, že to ešte skúsia. ”Nikdy som sa s tým vnútorne nevyrovnala. Stále som túžila po jedinom, aby aj on zažil pocit, aké to je, keď ti niekto rozbije srdce na tisíc kúskov. Nemôžeš dýchať, hovoriť a tá bolesť sa opísať ani nedá.”

Práve z pomsty si našla Ema milenca. Jej muž na to zatiaľ neprišiel a to ich aférka trvá už viac ako pol roka. Eme zatiaľ stačí takáto satisfakcia. Ona je spokojná. Tieto ženy tvrdia, že nie je dôležité, s kým spia, ale ku komu sa vracajú. Aj to je uhol pohľadu. 

- Najčítanejšie -