Presunúť na hlavný obsah

Tieto ženy milujú zajačikov: Môže to skutočne fungovať s výrazným vekovým rozdielom? Odborníci v tom majú jasno

Partnerské vzťahy

Vidieť mladú babu po boku staršieho muža, nie je dnes nič výnimočné. Ak však stretnete dámu s mladým mužom, ktorý by mohol byť jej synom, asi vás to prekvapí. No tieto ženy sa cítia byť večne mladé. A zbaliť chlapa im nerobí žiaden problém!. Dokonca aj toho oveľa, oveľa mladšieho.

Pýtate sa, či takýto vzťah môže fungovať? Môže. Otázne je dokedy. Láska totiž kvitne v každom veku. Ten už nezohráva pri hľadaní si životného partnera takmer žiadnu úlohu. Navyše, dnešná doba je čo sa týka vzťahov, tak trochu tolerantnejšia ako kedysi. 

Prečítajte si: Manželovi som dobrovoľne tolerovala bokovky: Vedeli o tom takmer všetci, no ja som pre TOTO dobrovoľne trpela

Láska si nevyberá

Elena má 50 rokov a jej priateľ Patrik 26. Po tom, ako sa stala vdovou, rozhodla sa hľadať si niekoho cez sociálnu sieť. Napokon sa zaľúbila: ”Chcela som si nájsť niekoho, kto ma bude milovať, aj keď som oveľa staršia. A neodíde skôr ako ja, takú ranu by som už neprežila. Rozhodla som sa ísť na Facebook a dostala som 100 správ od mladých chlapcov, ktorí mi ponúkali to, čo som potrebovala.”

S Patrikom si začali písať, stretávať sa a už spolu fungujú tri roky. Napriek veľkému vekovému rozdielu sú spolu šťastní a čo si myslí okolie ich vôbec nezaujíma. Bola to vraj láska na prvý pohľad.

Mama alebo milenka?

A hoci sa tomu budete možno čudovať, takýchto párov je čoraz viac. 45-ročná Silvia žije s  25-ročným Šimonom. Sú spolu už 2 roky. Keď sa stretli prvýkrát, Silvia bola práve rozvedená. Šimon v tom čase ešte stále žil u svojich rodičov. ”Mal som veľa vzťahov, no až v Silvii som našiel svoje druhé ja. A to si vezmite, že je v rovnakom veku ako moja mama.”  Dnes si však život jeden bez druhého nedokážu predstaviť. 

”Muži, ktorí si vyberájú takéto partnerky, sa v nich pravdepodobne snažia nájsť vlastnú matku. Staršie ženy majú zase potrebu starať sa o niekoho,” vysvetľuje Mgr. Martin Miler, klinický psychológ.

Mohlo by vás zaujímať: Snúbenec ma podviedol dva dni pred svadbou: Napriek tomu som sa rozhodla odpustiť mu to, a to len z jedného dôvodu

Vek predsa len zohráva dôležitú úlohu z dlhodobej perspektívy

Aj keď teraz možno neveriacky krútite hlavou, že to jednoducho fungovať nemôže (vzťah staršej ženy a mladšieho muža), nad tým, ak sa vaša kamarátka zaľúbi do o dvadsať rokov staršieho chlapa, sa už však zrejme ani nepozastavíte. Je to úplne bežné. Dôvod? Berieme to ako priridzenú súčasť života, lebo takých párov je čoraz viac.

Neprehliadnite: Zamilovala som sa do muža mojej najlepšej kamarátky: Keď to zistila, urobila vec, ktorá by mi ani vo sne nenapadla

Odborníci však tvrdia, že ideálny vekový rozdiel medzi partnermi je 6 rokov. ”Vtedy je predpoklad, že vás viac vecí spája ako rozdeľuje,” dodáva Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. 

Napriek pohľadom a výčitkám spoločnosti sú tieto páry šťastné. Láska má veľa podôb a predsudky ostatných by sa nemali stať rozhodne jej prekážkou.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe