Presunúť na hlavný obsah

I keď svojho manžela milujem, nedokážem s ním spať v jednej spálni: Musela som urobiť tento krok

Partnerské vzťahy

Čo by ste robili vy, keby ste boli na mieste čitateľky Lucie?

S Jurajom bolo všetko od začiatku dokonalé. Od nášho zoznámenia až po svadbu. Šlo to ako po masle. Chodili sme spolu pár mesiacov, začali spolu bývať, prišla svadba.... Nikdy by mi však nenapadlo, že to, čo som spočiatku brala ako nepríjemnú drobnosť na začiatku, by časom mohlo zničiť náš vzťah.

Mohlo by vás zaujímať: Spoveď ženatých mužov: Toto je dôvod, prečo sa v manželstve obzerajú po iných a dopúšťajú sa nevery

Dlhé roky som bola naučená žiť sama, aj spávať sama. Známosti som si vyberala podľa toho, či majú samostatné bývanie, aby sme keď tak mohli byť u neho a ja som sa mohla v noci vybrať domov, do vlastnej postele. Znie to divne, ale jednoducho som mala vždy problém spávať pri niekom. Potrebovala som svoj komfort. Keď som začala žiť s Jurajom, bol to spočiatku veľký boj. Lenže vydržala som, on to chápal, dokonca sa občas zobral do druhej izby, aby som sa ja mohla vyspať. Lenže keď to pretrvávalo mesiace, roky, začal byť z toho unvavený. Pripisoval to tomu, že s ním nechcem byť, vznikali nezmyselné hádky. 

Po dvoch rokoch manželstva to vyvrcholilo nepríjemnými hádkami, až sme sa odhodlali k jednému kroku - návšteve manželskej poradne. Dostali sme zopár tipov, rozoberali všetko, ale žiadne zmeny nenastali ani po mesiacoch snaženia sa. Až nám nakoniec terapeut navrhol jediné riešenie - oddelené spálne. Spočiatku sme sa tomu smiali, ale neskôr sme začali nad tým uvažovať. Mali sme voľnú izbu v dome, tak prečo z nej neurobiť spálňu? Pre hostí výnimočne a inak pre mňa. 

Neprehliadnite: Muži vstupujú do života po dvoch: Postrehli ste toto už aj vy pri každom zoznámení sa s novou známosťou?

Hanbili sme sa to hovoriť o tom pred ostatnými, určite by to nepochopili. Ale od momentu, keď sme začali spávať oddelene, sa všetko zmenilo. Nemyslite si, že po večernom sexe sa poberiem do svojej izby len tak. Občas sa mi podarí zaspať, ale keď sa v noci zobudím, jednoducho vstanem a odídem. A ráno platí to isté. Keď vstanem a vidím, že Juraj ešte spí, idem za ním. Nikto nemá námietky, nehádame sa a aj náš sexuálny život zažíva najaktívnejšie obdobie. 

Prečítajte si: Ženy v týchto znameniach patria medzi najvášnivejšie: Pokiaľ takú máte po boku, o sex mať núdzu nebudete

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe