Presunúť na hlavný obsah

Špeciálna kategória našich ex: Aj keď už dávno nie sú súčasťou nášho života, takto ho dokážu ovplyvňovať

Partnerské vzťahy

Každý muž, ktorý vstúpi do nášho života ho do istej miery ovplyvní. A naši ex veru v značnej miere. Dokonca až natoľko, že aj roky po ukončení vzťahu mnohé veci podvedome riešime tak, ako keby boli stále súčasťou prítomnosti.

Hovorí sa, že stará láska nehrdzavie. A niečo na tom veru bude. Či sa nám to páči alebo nie, každý jeden muž, ktorý vstúpi do nášho života ho v značnej miere ovplyvní. Viete, prečo je to tak?

Čítajte tiež: Bol bohatý a budúcnosť s ním vyzerala sľubne: Keď som sa mala k nemu nasťahovať, čakal ma pekný šok

Vyzerá to, že niektorí naši ex majú nad nami akúsi zvláštnu moc. Nezáleží na tom, či sme s nimi boli mesiac, rok alebo 7 a ani na tom, ako dlho s nimi už nie sme. V našej hlave a podvedomí sú stále. Toto sú hlavné dôvody, prečo sa často nevieme odpútať od starých vzťahových stereotypov

Strach z odpútania sa

Často máme strach odpútať sa od minulosti. Aj napriek tomu, že už dávno máme novú známosť, veľa vecí sa snažíme robiť rovnako, ako keď sme chodili so svojím bývalým.

Obávame sa, že veci, ktoré prekážali a nepáčili sa jemu, nebudú vyhovovať ani našej novej láske. Práve preto všetko podriaďujeme rovnakým zaužívaným pravidlám, ako to bolo kedysi. Ani nám len nenapadne, že niekto iný, by mohol milovať veci, ktoré považujeme za problematické. 

Faktor nízkeho sebavedomia

Nuž, čo dodať, toto si veru v sebe nesie drvivá väčšina žien, s ktorou sa pán ”Božský”, ktorý vlastne až taký božský nakoniec nebol, rozišiel. Mnohokrát nám dával pocítiť, že nie sme dostatočne krásne, inteligentné, pracovité, nežné, láskavé. Áno, je to tak aj v takomto vzťahu dobrovoľne zostávame, hoci by sme dávno z neho mali vycúvať.

Naše sebavedomie sa postupne znižuje, až zostane doslova na bode mrazu. Tak si aj po rokoch pripomíname veci, v ktorých si myslíme, že nie sme dostatočne dobré, lebo nám to predsa niekto, koho sme milovali, neustále hovoril…

Nedôvera

Po rozchode veľa z nás prežíva naozaj náročné obdobie. Ak nás nebodaj opustí muž kvôli nejakej inej, trvá nám skutočne veľmi dlho, kým sa dáme dokopy. Viete, v čom to je? Na jednej strane prestaneme veriť mužom, na druhej aj sebe.

Nie sme si isté vlastnými rozhodnutiami, tým, čo robíme a navyše dôverovať opäť chlapom nám veru trvá. Na nových mužoch, ktorí vstúpia do nášho života hľadáme rovnaké chyby a máme strach, že sa opäť sklameme.

Toto všetko sú veci, s ktorými dokážeme bojovať aj roky. Avšak vôbec to tak nemusí byť. Len sa musíme vedieť pozrieť pravde do očí a začať žiť prítomnými okamihmi. 

Neprehliadnite: Manželkinu neveru som odhalil vďaka jednej jej malej chybe: Toto by som inak nikdy nezistil

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe