Presunúť na hlavný obsah

Od prehnanej lásky je len krôčik k závislosti: Moja priateľka ma neustále sledovala, toto neznesie žiadny chlap

Partnerské vzťahy

Poznáte, ako sa to hovori: ”Všetko s mierou”! A toto platí dokonca aj v láske. Svedčí o tom aj osobná skúsenosť Dana. So svojou ex si prešiel peklom.

Hoci oddanosť k partnerovi býva na začiatku veľmi príjemná a milá, všetkého veľa škodí. Od prehnanej lásky a zamilovanosti je skutočne len krôčik k závislosti. Takej, ktorá napokon ubližuje všetkým. Svoje o tom vie aj Dano. 

Iskra medzi nimi prebehla okamžite

Bola to láska na prvý pohľad. Dano sa do Tamary zamiloval na letnej firemnej párty na jeho privítanie. V tom čase nastupoval do firmy, v ktorej pracovala a okamžite si ho získala. ”Bol milá, láskavá, vzdelaná, vtipná a neskutočne sexi. Ešte v ten večer sme odchádzali ruka v ruke, ako poslední. A vôbec nám nevadilo, že to všetci kolegovia videli,” začína svoje rozprávanie sympatický mladý muž. 

Aj keď väčšina zamestnávateľov nie je vzťahmi na pracovisku veľmi nadšená, tu to všetci akosi prirodzene akceptovali. Tami a Dano boli nerozluční, trávili spolu čas v práci, po nej chodili spoločne do fitka a trvalo len niekoľko týždňov, kým sa k nemu nasťahovala.

Neprehliadnite: Neznáma sexica si pred nami na dovolenke zhodila vrchný diel: Môj muž potom prišiel s jedným návrhom

Zo začiatku to vyzeralo skutočne idylicky. Presne tak, ako na začiatku vzťahu býva. Keď však prvotný ošiaľ a vášeň po pár mesiacoch opadli, Dano sa chcel prirodzene občas aj stretávať s kamarátmi. No to, aby vybehol na pivo bez svojej polovičky, nechcela Tami ani náhodou akceptovať. "Nikdy nemala veľa kamarátok a skúšala ma presvedčiť tým, že bude po celom dni doma sama, bude jej smutno a prečo vlastne nechcem tráviť čas s ňou."

Najskôr sa ju snažil Dano pochopiť, keď sa však jeho najlepšiemu kamarátovi narodil syn, oznámil Tamare, že tam jednoducho pôjde. No a ona to nevedela rrozdýchať.

Teror nemusí byť len fyzický a jeho akérom môže byť aj nevinné krehké žieňa

To, čo však malo nasledovať, si Dano rozhodne nevedel ani predstaviť. Keď odišiel, Tami sadla do auta a sledovala ho. Zastavila pred domom jeho kamaráta a celý večer čakala, kto tam bude prichádzať. Medzitým mu vypisovala neustále smsky, ako jej veľmi chýba, že už od nej nemôže odchádzať. Po tom, čo Dano asi na dvadsiatu správu nereflektoval, zazvonila rovno pri dverách s tým, že sa necíti dobre a potrebuje, aby s ňou odišiel domov.

Mohlo by vás zaujímať: Sexi? Ani náhodou, toto mužov rozhodne nevzrušuje: Priznania najhorších sexuálnych zážitkov

Hoci bol riadne vytočený, lebo mu bolo jasné, o čo Tami ide, rozhodol sa jej odpustiť. Táto situácia sa však v priebehu mesiaca zopakovala asi štyrikrát. Ak sa napríklad po ceste do obchodu zastavil na inom mieste, urobila obrovskú scénu, že ju určite podvádza. 

No buďme k sebe úprimné, toto nevydrží asi žiadny chlap. Dano sa po roku takéhoto psychického teroru rozhodol s Tami rozísť. Násilie a teror skutočne nie sú iba modriny na tvári. A Dano by o tom vedel veru rozprávať. Z nevinného flirru na letnej párty sa napokon spamätával emočne ešte pekne dlho.

- Najčítanejšie -