Presunúť na hlavný obsah

Keď má prebudenie do reality trpkú príchuť: Môj muž predo mnou roky tajil, že má dcéru

Partnerské vzťahy

Sympatickej a milej plavovláske Lucii sa stalo to, čo by nechcela zažiť azda žiadna žena. Po rokoch manželstva prišla na to, že vlastne ani nevie, vedľa koho roky spáva.

Lucia mala ideálne manželstvo. Teda aspoň na prvý pohľad určite. Myslela si, že svojho muža dokonale pozná, skvele si vychádzali a vychovávali spolu tri rozkošné ratolesti. Harmonická idylka, ktorej veru nič nechýba. Žiaľ, len na ten prvý pohľad.

Prečítajte si: Muži rozdeľujú ženy do dvoch skupín: Takto zistíte, či ste medzi tými, s ktorými chcú vzťah, nie len sex

”Milana som poznala oveľa skôr, než sme sa vzali. Vedela som, aký je, kde má silné aj slabé miesta. Náš vzťah nám závideli mnohí naši kamaráti, ktorí boli už dávno rozvedení. Aj po rokoch sme mali v manželstve iskru a vášeň. No a to musíte uznať sami, že sa v dnešnej dobe veľmi nenosí.”

Kríza prekvapila nielen nás, ale aj naše okolie

O to väčší šok bol pre všetkých, keď Lucia s Milanom zažívali krízu.”Toto bolo niečo, čo dostalo aj mňa. Vôbec som to totiž nečakala, prišlo to ako blesk z jasného neba. Začalo sa to celkom nevinne. Milan odrazu chodil z práce neskôr, mal oveľa častejšie služobné cesty, menej času trávil doma a ja som mala pocit, že sa mi cielene vyhýba."

Mohlo by vás zaujímať: Na narodeninovej oslave môjho muža po mne vyštartoval jeho blízky človek: To však nebolo to najhoršie, čo mu urobil

"Len som si nebola istá, čomu to mám pripisovať. Domnievala som sa, že má určite nejakú aférku a snaží sa to jednoducho predo mnou skrývať. Realita však bola oveľa horšia,” pokračuje Lucia.

Chcela som len jediné, zistiť pravdu

Keď už si Lucia racionálne nedokázala vysvetliť, čo sa to u nich doma vlastne deje, rozhodla sa svojho muža sledovať. ”Zaparkoval v rodinnej štvrti neďaleko nás. Z domu vyšla štíhla blodínka, za ktorou ”cupitalo” asi dvojročné dieťa. Môj muž si od nej vzal autosedačku a posadil dievčatko do auta. Následne s ňou odišiel na detské ihrisko a zhruba po hodine sa vrátil. Bola som ako paralyzovaná."

"Ani len som netušila, aký dôvod by mohol mať Milan na to, aby bral nejaké cudzie dieťa von, keď mal doma tri naše. No ako som neskôr zistila, to dievčatko cudzie pre neho nebolo. Bola to jeho dcéra...”

Život dokáže mať občas mimoriadne trpkú príchuť

Ešte v ten večer sa Lucia rozhodla Milana opýtať na to, čo sa vlastne deje a kde je pravda. Paradoxne, vôbec nič nepopieral. ”Priznal sa mi, že mal pred tromi rokmi nejakú krátku aférku, nazval to sexom na jednu noc a z nej má malú Adelku. Nechcel mi to povedať, aby neprišiel o mňa a naše deti. No zároveň chcel malú vídať a tak to robil práve v čase, kedy mi hovoril, že je v práci alebo na služobných cestách. Hoci som sa cítila zranená a podvedená, rozhodla som sa mu odpustiť."

Neprehliadnite: Svadba kamarátky sa mi stala osudná: V priebehu pár minút som prišla rovno o dvoch milovaných ľudí

"Chcela som však, aby aj naše deti vedeli o tom, že majú ešte sestru. Preto som trvala na tom, aby im to on vysvetlil. Dnes Adelka chodí dvakrát do mesiaca na noc aj k nám domov a naše deti ju zbožňujú. No môj vzťah k Milanovi sa zmenil. Ľúbim ho, avšak už to nie je to, čo to bývalo kedysi… a to, čo bude v budúcnosti a ako nás to v konečnom efekte ovplyvní, sama teraz neviem povedať. Jedno je však isté - nič už nebude rovnaké ako predtým." 

Dokázali by ste takéto niečo, mužovi odpustiť?

spolu hlasovalo 194 ľudí

Áno
54

- Najčítanejšie -