Presunúť na hlavný obsah

S priateľom sme sa konečne po 10-tich rokoch mali vziať: Prišla korona a spolu s ňou aj rozchod

Partnerské vzťahy

Jeden deň plánujete svadbu, druhý deň ste zrazu slobodná. Aj to je život a skúsenosť našej čitateľky.

10 rokov

Dlhých desať rokov sme s priateľom dokázali spolu žiť bez väčších konfliktov. Zoznámili sme sa v maturitnom ročníku, vychodili spolu vysokú školu, potom prišlo nečakane prvé dieťa, zásnuby, druhé dieťa... A konečne, po necelých 10-tich rokoch mala prísť na rad aj naša svadba. Všetci sa nám už smiali, neverili, že ten deň konečne nastane. Predsa len nikto z okolia nebol zasnúbený dlhých šesť rokov. Väčšinou to majú ľudia naopak. Ale mne to bolo jedno. Samozrejme, po svadbe som vždy túžila, ale nevadila mi táto opačná postupnosť, alebo to, že som si na ňu musela počkať.

Prečítajte si: Manželkinu neveru som odhalil vďaka jednej jej malej chybe: Toto by som inak nikdy nezistil

Pár mesiacov pred vytúženým dňom sa však dostala do našich životov korona. Zrazu sa všetko rušilo, presúvalo... Nič sa nedalo robiť. Samozrejme, chápala som vážnosť situácie, ale mrzelo ma, keď sme boli opäť terčom posmechu u našich kamarátov, že nám to asi nikdy nevyjde a že vraj "dostávame druhú šancu".

Neprehliadnite: Neznáma sexica si pred nami na dovolenke zhodila vrchný diel: Môj muž potom prišiel s jedným návrhom

Svadbu sme teda definitívne zrušili. Keď som sa so snúbencom chcela dohodnúť na inom termíne, povedal mi, nech počkáme, ako sa veci vyvinú. Ok, dala som tomu mesiac, dva, tri, ale on stále chcel čakať a čakať. Tak som už trochu vybuchla a opýtala som sa ho, či sa chce vôbec vziať. Odpoveď ma dostala. "Neviem." Toto som nečakala a bola to ako facka, ktorá ma prebrala. Rýpala som do neho, či nevie, či chce svadbu, alebo nevie, či chce byť so mnou. Vraj jednoducho NEVIE. Vraj ho to desí. Má 28 rokov a všetko za sebou a to v ňom vyvoláva akýsi pocit, že život sa skončí. Nič nové nepríde... Ja som v tom momente tiež nevedela, čo má robiť. Mali sme dve malé deti, nedávno sme si konečne zaobstarali vlastné bývanie a do toho mi človek, ktorého milujete desať rokov povie, že nevie, či takýto život chce. Tak som to rozhodla za neho. Zobrala deti a odišla na pár dní k rodičom. Všetko som im povedala a vtedy na mňa otec pozrel a povedal mi niečo, na čo do konca života nezabudnem. "Vie veľmi dobre, čo chcel, len sa to bojí povedať. Chlap, ktorý by chcel byť s rodinou, by nikdy neváhal." A v tom som si uvedomila, aká je to pravda. Nasledovalo najťažšie obdobie môjho života. Milovala som ho, ale uvedomila som si, že toto nemá byť náš spoločný život. A tak sme šli od seba. Vídame sa len vtedy, keď si ide vyzdvihnúť deti. Tento rok som už mala byť vydatá pani. Namiesto toho som slobodná mamička...

Mohlo by vás zaujímať: Sexi? Ani náhodou, toto mužov rozhodne nevzrušuje: Priznania najhorších sexuálnych zážitkov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe