Presunúť na hlavný obsah

Typ mužov, ktorí nám vedia najviac zlomiť srdce: Pre toto nás priťahujú, aj keď vieme, že to nedopadne dobre

Partnerské vzťahy

V rámci príťažlivosti na nás pôsobia ako magnet.

Sukničkári, neodolateľní zvodcovia, či sexi, zadaní kolegovia. Všetky tieto kategórie mužov majú u nás zväčša väčšiu šancu. Áno, ženy vždy priťahovali skôr ”zlí chlapci”. Muži, ktorí žijú búrlivo, vyhľadávajú dobrodružstvá, sú akísi atraktívnejší, ako tí, ktorí žijú pokojnejšie. Čím to je, že máme slabosť práve na takéto ”problematické” typy? 

Prečítajte si: Vykašlite sa v posteli na postavu, dôležitejšie je to, čo s ňou dokážete: Tieto ženy vedia s mužmi dokonale manipulovať

Paradoxne pri nich nadobúdame istotu a navyše nás ženie adrenalín

Títo muži sú pre nás príťažliví v akejkoľvek životnej fáze. Samozrejme česť výnimkám a uvedomelým ženám. No dôvodov, prečo sú pre nás atraktívni, je viacero. Základným atribútom pri výbere partnera je u nás často sociálny status. Ide o akýsi inštinktívny aspekt, kedy po boku takýchto vodcov nadobúdame pocit a istotu, že práve tento typ je ideálny na výchovu detí. Jednoducho, že sa dokážu postarať a zabezpečiť nás. Ide práve o spomínanú vodcovskú líniu, ktorú v takomto mužovi vidíme. 

A viete, ako to býva, aj medzi úspešnými mužmi zväčša uspejú tí s nekompromisnými názormi, ráznym jednaním a ostrými lakťami. A tak nejako to funguje aj v rámci toho, čo nás k nim ťahá. Aj napriek tomu, že nám je v mnohých prípadoch jasné, že pred oltár to s nimi nedotiahneme (aj keby sme chceli) a je veľká pravdepodobnosť, že nám rozlámu srdce na tisíc kúskov.

Neprehliadnite: Na čo nedajú muži v spálni dopustiť: Toto by ste si mali osvojiť, ak sa pre neho chcete stať horúcou femme fatale

Hoci jednáme pudovo, veríme na happyend

Okrem vyššie spomínaného majú v sebe zvláštnu energiu, ktorá ich robí ešte príťažlivejšími. Sú nespútaní, vášniví, konajú pudovo a mnohokrát bez rozmyslu. A v našich očiach im to pridáva na atraktivite, aj keď to znie absurdne. Hoci sme si často vedomé, že nebudeme jedinou ženou v ich živote, sme ochotné to risknúť. Presne tak - so zvodcami, sukničkármi, či klamármi. Za každých okolností. Lebo im nevieme povedať nie.

"Hoci to znie absurdne, ženy naozaj v tomto prípade ženie pud. Túžia prežívať vášeň, byť obdivované, obletované a to im títo zvodcovia ponúkajú v 100% balíku "služieb". Vedia presne ako na ženu a ku každej sa správajú ako ku kráľovnej. Problémom však je, že tých kráľovien majú hneď niekoľko," hovorí Mgr. Lenka Jánska, psychologička.

Aj v prípadoch, kedy túžime po bielych šatách, svadobných obrúčkach a tehotenskom brušku. Vždy dúfame v zmenu. Skrátka, v niektorých veciach sme, my ženy, nepoučiteľné. Veľakrát ideme až na hranice len preto, že dúfame, že aj po boku takéhoto chlapa nájdeme šťastie a pokoj. Všetky totiž veríme na happyend a máme možno až príliš často ružové okuliare. 

Je aj pre Vás, tento typ mužov príťažlivejší?

spolu hlasovalo 147 ľudí