Presunúť na hlavný obsah

10 pravidiel stabilného partnerského vzťahu: Objavte tipy, ktoré upevnia každú dvojicu

Partnerské vzťahy

Každý vzťah prechádza vzostupmi a pádmi. Môžete však podniknúť kroky k tomu, aby ste v ňom našli skutočné uspokojenie a šťastie.

Zmysluplný a zdravý vzťah pomáha pri zmierňovaní stresu, zdolávaní prekážok, ale aj udržiavaní harmónie a stability v rodine. Akých zásad by sa mali partneri držať, aby mali takýto vzťah dlhodobo? 

#1 Základný kameň vzťahu = komunikácia

Vyjadriť svoje potreby, túžby, očakávania a obavy je v partnerskom vzťahu nesmierne dôležité. Zažívanie emocionálnych spojení so svojím partnerom vám pomôže vyhnúť sa zbytočným hádkam a riešiť problémy oveľa ľahšie. Prestať medzi sebou komunikovať by znamenalo odpojiť sa od spoločného zdroja, ktorý váš vzťah posilňuje.

#2 Stavte na spoločný pohyb

Zachovať si vo vzťahu iskru dokážete aj pomocou spoločných aktivít. Príkladom môže byť víkendová turistika, cyklotúra alebo popoludňajšie plávanie. Venovať sa spoločne pohybovým aktivitám docieli, že medzi partnermi vznikne lepšie prepojenie. Cvičenie navyše súvisí s príťažlivosťou a vďaka hormónom sa ľudia cítia šťastnejší a napríklad zažívajú menej bolesti.

#3 Nestavajte sex na vedľajšiu koľaj

Nielen na začiatku vzťahu je sex dôležitou súčasťou vzťahu. Partneri si ním prejavujú náklonnosť, sex poskytuje medzi nimi prepojenie, spôsobuje nevídané potešenie. Dokonca má aj množstvo zdravotných výhod ako zmiernenie stresu a zlepšenie duševnej rovnováhy či zlepšenie imunity.

Za nedostačujúcim sexom vo vzťahu môže stáť nedostatok libida, u mužov problémy s erekciou, prílišný pracovný stres a podobne.

TIP na povzbudenie libida:

Prijali by ste nejaké to zlepšenie v spálni? Existujú doplnky výživy, ktoré prirodzene dokážu podporiť pevnú erekciu muža a chuť na sex. V tomto smere odporúčame napríklad Zerex Klasik - jeho extrakty z tradičných bylín a aminokyselín sa postarajú o hotové “zázraky” v posteli.

#4 Zachovajte si realistické očakávania

Beletria či filmy nás môžu často zmiasť a odrazu budeme mať predstavy, že náš partner nám nedáva všetko, čo by bolo možné. Nečakajte od partnera schopnosti Supermana a najmä - s nikým ho neporovnávajte. Snažiť sa partnera zmeniť môže znamenať začiatok konca.

#5 Choďte spať v rovnaký čas

Pokiaľ vás neobmedzuje rozdielny pracovný čas, snažte sa o to, aby ste išli do postele spoločne. Spánok vedľa vášho partnera môže mať pozitívny vplyv na vašu osobnú pohodu, ako aj na zdravie vášho vzťahu. Vedci tiež dokázali, že fyzický kontakt s milovanou osobou počas spánku môže zmierniť problémy so spánkom.

#6 Objímajte sa

Objatie je fyzickým prejavom náklonnosti a pomáha udržiavať vzťah šťastný a zdravý, a to bez rozdielu veku. Dokáže zastúpiť aj tisíc slov a pomáha nám cítiť vzájomné emocionálne prepojenie. Vedci zistili, že ľudia, ktorí sa častejšie objímajú, majú lepšiu imunitu a menšiu pravdepodobnosť, že ochorejú.

#7 Vyskúšajte niečo nové

Rutina nie je zlá, ale nové zážitky vás môžu posunúť opäť o level vyššie. Robiť niečo nové spoločne môže byť ďalšou z vecí, ktorá vám pomôže udržať iskru.

#8 Vlastné záujmy nezahadzujte

Zachovať si zdravý vzťah vyžaduje, paradoxne, aby ste trávili aj nejaký čas “od seba”. Každý človek je jedinečný a aby si zachoval svoju integritu, potrebuje naplniť aj svoje vlastné potreby. Či to už bude nakupovanie s kamarátkou, hodina zumby alebo navštevovanie horolezeckého oddielu, nevzdávajte sa toho. Aj vďaka tomu budete pre partnera niekým, koho chce stále spoznávať.

#9 Spoločné stolovanie

Dať si ráno šálku kávy a spoločné raňajky alebo spolu zasadnúť ku večeri? Mali by sme si nájsť čas na to, aby sme pri jedle trávili čas spoločne a nie každý sám a oddelene. Je to ďalšia z vecí, ktorá pomáha s citovým prepojením partnerov.

#10 Relaxujte!

Nezabúdajte ani na oddych. Stres, zhon, pracovné povinnosti - nič z toho by nemalo brániť vašim voľnočasovým aktivitám a mali by byť plnohodnotne zaradené do vášho diára. Navyše, naše napätie sa väčšinou, hoci nechtiac, odrazí na našich najbližších - najmä partnerovi. Preto je extrémne dôležité vedieť si oddýchnuť a neprenášať neúspechy a stres na ostatných.

TIP na kvalitnejší relax:

Lepšie zvládať stres, upokojiť svoju myseľ a získať duševnú rovnováhu môžete aj pomocou prírodného doplnku Zenaden. Obsahuje bylinky a vitamíny, ktoré tomu napomáhajú: valeriánu lekársku, medovku lekársku, mučenku pleťovú, vitamíny C a B6, L-tryptofán. 

- reklamná správa -

- Najčítanejšie -