Presunúť na hlavný obsah

Znovu s ex? Kedy je naozaj dobrý nápad obnoviť vzťah, ktorý už skončil?

Partnerské vzťahy

Každý z času na čas prepadne myšlienke vrátiť sa k bývalému partnerovi. Kedy je to však nápad, ktorý stojí za zváženie?

Rozchody nie sú jednoduché. Na ich konci má väčšinou jeden z dvojice zlomené srdce a dúfa, že sa všetko zmení a opäť bude s milovaným človekom. Je celkom bežné, že ľudia to skúšaujú znova a znova. Predsa len spomienky na pekné chvíle sa nedajú vymazať. Ale vrátiť sa k ex známosti nemusí vždy dopadnúť dobre. Preto by ste si to mali najskôr dobre zvážiť. Kedy to však rozhodne stojí za skúšku?

Veľmi záleží na tom, ako a prečo sa váš vzťah skončil. Ak to bolo preto, že ste sa neustále hádali, nevedeli na niečom dohodnúť, tak by to mohlo stáť za zváženie. Samozrejme, musíte si urobiť vo veciach jasno. Je celkom možné, že za pol roka, čo ste boli od seba, sa to medzi vami zmenilo, zmenili sa názory toho druhého. Ak si obaja priznáte, že začnete akceptovať to, čo si ten druhý myslí, môže to byť na dobrej ceste. V tom prípade stojí za zváženie, či do toho idete alebo nie. 

Prečítajte si: Vykašlite sa v posteli na postavu, dôležitejšie je to, čo s ňou dokážete: Tieto ženy vedia s mužmi dokonale manipulovať

Skúsenosti s inými. Veľa ľudí po rozchode hľadá útechu v náručí niekoho iného. Je to celkom pochopiteľné a prirodzené. Ak sa vám napríklad stane, že sa okamžite pustíte do vzťahu s niekym iným, ale jednoducho to nefunguje, myslíte na svojho bývalého priateľa, tak by ste sa mali s ním stretnúť. Ak je na tom rovnako, tiež mu chýbate, že možno skúsil byť s niekym iným, no nevyšlo to, pravdepodobne je to tým, že stále sú tam city. 

Mohlo by vás zaujímať: Skúsenosti žien, ktoré žili so sukničkárom, hovoria za všetko: Takto ľahko zistíte, že nie ste jedinou ženou v jeho živote

Okolnosti, aké boli za vašim rozchodom. Napríklad, ak sa jednej z vás musel odstaťovať do vzdialenejšieho mesta za prácou, no po čase stále máte pocit, že bola chyba to ukončiť bez "boja", tak by ste sa tiež mali do toho pustiť. Predsa môžete dať tomu šancu, nerozišli ste sa pre neveru alebo niečo iné. Boli to len okolnosti, ktoré nikto nečakal. 

Neprehliadnite: Jedno zo znamení zverokruhu bude v máji čeliť sexuálnemu pokušeniu: Áno, aj keď je vo vzťahu

- Najčítanejšie -