Presunúť na hlavný obsah

Na letnú dovolenku sme odišli ako zamilovaný pár, domov som sa vrátila sama: Nikdy som si nemyslela, že sa stane toto

Partnerské vzťahy

Občas letné dovolenky nedopadnú tak, ako si predstavujeme. Niečo také zažila aj čitateľka Aneta.

Romantická idylka

Všetko v našom vzťahu s Martinom bolo idylické. Boli sme spolu viac ako tri roky, bývali sme spolu, boli sme vyše roka zasnúbení a plánovali spoločnú budúcnosť. A dovolenku. Prvýkrát v živote sme sa vybrali do exotiky. Vysoké palmy a biely piesok pod nohami pôsobili od začiatku ako romantická oáza a od prvého momentu sme si to užívali so všetkým, čo k tomu patrí. Po pár dňoch som však, bohužiaľ, dostala žalúdočné problémy, čo na danú lokalitu nebolo pre dovolenkárov nič výnimočné. Ale na pár dní ma to pripútalo k posteli. Nechcela som však, aby sme mali obaja pokazenú dovolenku, tak som vyslala Martina, aby si užil všetky možné atrakcie. A tak aj bolo. Nasledovných 72 hodín behal ako šťastné dieťa, vždy sa vrátil od niekadiaľ s veľkým úsmevom a zážitkami a ja som mala z toho úprimnú radosť.

Neprehliadnite: Našli ste chlapa, ktorému by ste chceli povedať áno? Stačí sa držať týchto 7 bodov a zostane pri vás navždy

Keď mi začalo byť lepšie, chcela som sa vybrať na pláž s ním, ale on si už naplánoval ďalšie a ďalšie aktivity, väčšinou športové ako surf, potápanie... Tak som ďalšie dni sedela na pláži sama. Začalo mi to byť ľúto, pretože zrazu to nebola dovolenka dvoch zamilovaných ľudí, ale skôr súrodencov, ktorí si idú vlastnou cestou. A ja som začala byť podozrievavá. 

Prečítajte si: Neznáma sexica si pred nami na dovolenke zhodila vrchný diel: Môj muž potom prišiel s jedným návrhom

Nepáčilo sa mi to. Chápem, že každý chce mať z času na čas priestor pre seba a my sme ho posledné roky veľmi nemali. Všetko sme robili spolu. Tak som začala robiť niečo, na čo rozhodne nie som pyšný. Sledovala som Martina. Bola som presvedčená, že jeho nadšenie pramení z niečoho, resp. z niekoho iného, ako len vodných aktivít. Lenže k ničomu som sa nedopátrala, i keď som bola skutočne dôkladná. Predposledný deň pred odchodom ma však pristihol a to spustilo nečakanú lavínu. V živote sme sa tak nepohádali. No na ten večer asi nikdy nezabudnem. Vyčítal mi, ako ho dusím, ako tri roky nedokážem byť bez neho a keď konečne má chvíľu pre seba, hneď si myslím, že ma podvádza. Že takúto nedôveru si nezaslúži a už si nie je istý, či som človek, s ktorým chce byť. Nakoniec z neho vypadlo, že sa naozaj zamiloval, ale nie do človeka, ale do ostrovného života, ktorý tu začal viesť a že sa nevráti domov. Nejaký čas jednoducho zostane tu. 

Mohlo by vás zaujímať: Manželkinu neveru som odhalil vďaka jednej jej malej chybe: Toto by som inak nikdy nezistil

Nevedela som, ako na to reagovať. S plačom som sa začala baliť. Dúfala som, že ten amok ho do rána prejde, ale nestalo sa. Ja som odletela, on zostal. A ešte niekoľko týždňov som naivne verila, že zaklope na dvere nášho bytu a vráti sa. Už je to 12 mesiacov a doteraz sa nevrátil. Neozval sa.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe