Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie dôvody, prečo nás muži prestávajú milovať vás zrejme prekvapia: Čo ich ženie do náruče inej ženy?

Partnerské vzťahy

Vieme, vzťahy sú veľmi krehká záležitosť. A ich fungovanie je občas hotovou vedou. Práve preto musíme na nich neustále pracovať. Viete však, aké sú najčastejšie dôvody, prečo nás muži prestávajú milovať?

Problémy medzi mužmi a ženami vznikajú ako dôsledok faktu, že medzi sebou nevedia dokonale komunikovať. Muži sú totiž o niečo uzatvorenejší a práve to ženy vnímajú ako problém. Verte nám, že akonáhle pochopíte, čo muži naozaj chcú a cítia, bude sa vám žiť oveľa ľahšie. A navyše sa tak vyhnete situáciám, ktoré môžu vášho partnera prinútiť k odchodu. Toto sú dôvody, prečo muži prestávajú milovať. 

Mohlo by vás zaujímať: Snúbenec ma podviedol dva dni pred svadbou: Napriek tomu som sa rozhodla odpustiť mu to, a to len z jedného dôvodu

1. Sme manipulatívne

Ste neodbytná, manipulatívna a neustále svojho partnera kontrolujete? Tak s tým veľmi rýchlo prestaňte. Nielenže to mužov dráždi, provokuje, ale zároveň je to jeden z hlavných dôvodov, prečo najčastejšie vyhľadávajú náruč cudzích žien. 

2. Ak sa cítia nedocenení

Zabúdate svojho drahého chváliť a čoraz častejšie vidíte jeho negatívne stránky, ako všetko to, čo robí dobre? Veľmi rýchlo to potom zmeňte. Mužské sebavedomie je oveľa krehkejšie, ako ste pravdepodobne predpokladali. Pokiaľ totiž chlap nemá pocit, že je dostatočne ocenený doma, hľadá to inde. 

Prečítajte si: Manželovi som dobrovoľne tolerovala bokovky: Vedeli o tom takmer všetci, no ja som pre TOTO dobrovoľne trpela

3. Keď zabúdame na jeho potreby

Muži milujú, ak cítia, že sú zbožňovaní a majú dostatok lásky. Hoci sú v oblasti citov zdržanlivejší, túžia po bezpodmienečnej láske. Chcú, aby sa ženy zaujímali o ich potreby, priana, aby ich podporovali. Tak na to milé dámy nezabúdajte, ak teda nechcete, aby vám vaša polovička ušla za inou.  

4. Ak ho oberáme o osobný priestor

Práve z tohto majú muži najväčšie obavy. Boja sa, že im partnerky budú zakazovať stretávať sa s kamarátmi, chodiť na pivo, venovať sa koníčkom. Tu je tá rovnica celkom jednoduchá. Ak muž stráca svoj osobný priestor, žena stráca muža.

No a v neposlednom rade nezabúdajte, že muži narozdiel od žien nehovoria v hádankách a náznakoch. Povedia vám veci na rovinu. Ak si to skutočne uvedomíte, bude váš vzťah oveľa menej komplikovaný.

- Najčítanejšie -