Presunúť na hlavný obsah

30-tka je veľkým míľnikom v živote ženy: Je na čase zmeniť niektoré veci vo svojom živote

Zábava

30. Vek, ktorý je pre mnohé ženy akýmsi symbolom toho, že je na čase zmeniť v živote nejaké veci. Po prekročení tohto veku by ste sa rozhodne mali púšťať do niečoho, čo ste doteraz ešte nerobili.

Poučte sa zo svojich chýb

Každý z nás má na rováši chyby, ktoré sa snaží zo svojej pamäti všemožne vymazať. Nuž, aj také sa stáva a najmä v mladom veku, kedy nehladíme na následky a chceme vyskúšať všetko. A práve tieto chyby, ktoré v dvadsiatich vnímame skôr ako katastrofu, by sme si mali v tridsiatke zobrať za príklad. Teraz už budete vedieť, čo je zlé alebo ako to riešiť.

Nové hodnoty

V dvadsiatich je svet veľká pohoda. Všetci sme odvážni, odchádzame od rodiny, chceme mať prácu snov a často tomu obetujeme všetok voľný čas, priateľov či rodinu. Nijako si neuvedomujeme, že ich možno raz budeme naozaj potrebovať. Ale s pribúdajúcim vekom každý začína chápať, že práve rodina a skutoční priatelia sú viac ako kariéra a práca snov. 

Neprehliadnite: Ako spoznať neveru podľa horoskopu: Panny ochladnú, Strelci vás začnú zahŕňať pozornosťou

Zasmejte sa sama sebe

Smiať sa, aj keď sa vám chce skôr plakať, je skutočné umenie. No ľudia, ktorí sa dokážu smiať aj na svojich trapasoch, majú menší sklon upadať do depresií. Práve po tridsiatke si mnohí začínajú uvedomovať, že pokiaľ nejde o život... Takže netrápte sa nad tým, ak vyrobíte nejaké faux pas, ale schuti sa na tom zasmejte.

Plnenie snov

Túžite po veľkej rodine, cestovať či po domove snov? Práve tridsiatka je tým obdobím, kedy by ste sa mali pustiť do plnenia snov. I keď v dvadsiatich ste si o tom mohli nechať len zdať a skôr pracovať na budovaní kariéry, v tridsiatich je najvyšší čas začať realizovať svoje veľké priania.

Mohlo by vás zaujímať: Rozhovor: Markéta miluje podmorský život a perly: Nápad spojiť perly s punkom prerástol do úspešného projektu

Sporenie

Ak ste doteraz nezačali šetriť, práve po tridsiatke by ste sa mali do toho pustiť. Predsa dnes už si nemôžeme byť istí ničím a mať nejaké úspory v prípade straty zamestnania by mal mať každý. Nehovoriac o tom, že na plnenie svojich snov sa peniaze navyše tiež veľmi hodia.

Zdravý životný štýl

Alkohol, prebdené noci, nezdravé jedlá... V dvadsiatich je schudnúť ľahké, skúste to ale v tridsiatke. Pre niekoho to môže znamenať už väčší problém. Ak jediná trasa, ktorú ste doteraz prešli pešo bola tá od dverí k autu, tak je možno na čase prehodnotiť svoj životný štýl.

Prečítajte si: Najlepšie slovenské a české second-handy: Kde si môžete uloviť luxusné a originálne kúsky?

- Najčítanejšie -