Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie slovenské a české second-handy: Kde si môžete uloviť luxusné a originálne kúsky?

Móda

Vlastniť nadčasový, ikonický a luxusný kúsok je asi snom každej ženy, pre ktorú je móda vášňou.

Zabudnite na luxusné butiky. Svoj vysnívaný štýlový kúsok by ste mali predovšetkým hľadať v second-handoch alebo v outletoch. Nájdete v nich značky z celého sveta a čo je hlavné, ušetríte peniaze. Pretože každý luxusný kus stráca hodnotu v momente, ako s ním vyjdete z obchodu. Ak však ulovíte štýlové veci práve v takýchto obchodoch, budete mať z nákupu ešte väčšiu radosť. 

Dôvodov, prečo sa oplatí nakupovať v second-handoch, je hneď niekoľko. Predovšetkým to môžu byť spomínané financie, no zároveň aj istota, že nájdete kúsok odevu, ktorý je jedinečný a ikonický. To sa vám v bežných obchodoch stať nemôže. A ako bonus - šetríte planétu. Recyklovanie takýmto štýlom je nie len veľkým hitom, ale predovšetkým veľmi účelné. 

Samozrejme, niektorí ľudia sa mračia pri pomyslení, že by mali hľadať svoju vysnívanú kabelku či kabát práve v second-handoch. Lenže úplne zbytočne. V týchto predajniach nájdete modely, ktoré sú mnohokrát ako nové, zachovalé a skutočne originálne. 

Mohlo by vás zaujímať: Pozrite si 3 jednoduché inšpirácie a vytvorte si doma oázu súkromia

Nosene

V tomto "sekáči" môžete nájsť skutočne kvalitné kúsky, či už originálne, ktoré si sami tvoria formou uprecyklácie, to znamená, že oblečenie sa dodatočne upraví a vznikne z neho úplne nový kúsok, no rovnako tak i rôzne značky. Nákupom nezískate len prírastok do svojho šatníka, ale rovnako tak pomôžete dobrej veci - výťažok z predaja putuje na pomoc týraným ženám. 

Genesis

Miesto, kde nájdete výber kvalitnejšieho vytriedeného sekáčového tovaru. V tomto sekáči nájdete skôr kúsky z reťazcov, ale občas sa môže stať, že narazíte aj na originálne značky. Pozor ale na ceny - v tomto sekáči platí to, že čo bolo dnes za Euro, zajtra nemusí byť. Takže, ak zaváhate, môžete prísť o skvelý nákup.

Neprehliadnite: VIDEO: Módna story Stay in Touch: Mladý talentovaný fotograf Samuel Krajča ako nový objav

Lula Vintage

Ak zamierite do Prahy, rozhodne by ste nemali prehliadnuť nový obchod so skutočnými vintage pokladmi. Lula Vintage Prague je populárny aj u českých influenceriek, takže ak najbližšie budete obdivovať ich looky, je celkom možné, že budú práve z tohto obchodu. Na prvom mieste je však kvalita, ktorou sa tento vintagre store môže pýšiť. Ak sú vaše priority pri nakupovaní rovnaké, určite si prídete na svoje. 

Impossible bazar

Nakupovať luxusné kúsky z druhej ruky môžete aj online spôsobom. Napríklad cez Instagram @impossible_bazar. Nájdete tu značky ako Louis Vuitton, Dior, Prada... Od oblečenia, plaviek po doplnky ako okuliare, tenisky, kabelky. Jednoducho všetko, čo každá žena potrebuje. Nemôžete však zaváhať - kombinácia luxusu za málo peňazí láka mnohých. 

Prečítajte si: Daniela Peštová: Bola som rada, že môžem vycestovať z Československa, nepotrebovala som byť v klube vyvolených

Nakupujete v podobných obchodoch?

spolu hlasovalo 342 ľudí

Občas
105

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus