Presunúť na hlavný obsah

Letné šaty na mieru: Týchto 5 strihov dokonalo vyzdvihne vaše krivky

Móda

Správne letné šaty dokážu nejednej žene preukázať veľkú službu. Preto pri ich výbere by ste mali myslieť predovšetkým na to, či sú strihovo vhodné pre váš typ postavy.

Centimetre navyše

Ak nemáte nohy dlhé ako supermodelka, ešte to neznamená, že je všetko stratené. Pomôcť si môžete optickým trikom. Vždy si vyberajte šaty, ktoré majú dĺžku nad kolená a čo je rovnako, ak nie viac dôležité, zelenú by mali dostať strihy, ktoré sú stiahnuté v páse. Práve takto dokážete opticky predĺžiť vašu postavu a ak máte štíhle nohy, necháte vyniknúť jednu z vašich najväčších predností. Rovnako efektívne pôsobia volánové šaty alebo riasené. Pri výbere materiálu dbajte na kvalitu a vyvarujte sa jednému z najväčších faux pas, akého sa ženy dopúšťajú - šaty teplákového strihu. Práve minišaty je často vídať v týchto materiáloch a vy by ste ich mali zďaleka obchádzať. 

Mohlo by vás zaujímať: Nasaďte si klobúky: Bez týchto kúskov by ste nemali počas leta urobiť ani krok

Korzetové triky

Áno, korzetové kúsky sa stále nosia. Samozrejme v modernejšej verzii. Ale stále je ich pointou, čo najviac zvýrazniť vaše ženské krivky. Práve ženy, ktoré majú krivky krv a mlieko, by rozhodne mali zaradiť takéto modely do svojich šatníkov. Samozrejme, zabudnite na trendy 50-tych rokov a pin-up girl. Korzety sa nosia, ale musia pôsobiť oveľa sofistikovanejšie, ženskejšie a jemnejšie. Takže voľte najoriginálnejšie strihy. Vôbec nemusí byť pás úplne v centre pozornosti. Tá sa predovšetkým sústreďuje na strih a prepracovanie vrchnej časti odevu. 

Opasky a šnúrky

A teraz niečo pre tie z vás, ktorým naopak príliš ženský pás nebol nadelený. I v tomto prípade nemusíte vešať hlavu. Riešením sú šaty s opaskom (širším) alebo šnúrkami okolo pásu. Ďalší dôkaz toho, že práve táto ženská partia je posledné sezóny v centre pozornosti najviac. Pri výbere tých správnych šiat sa nebojte siahnuť po farebných, možno viac odvážnejších kúskoch a tiež materiáloch. Toto všetko v kombinácii so správnym strihom dokáže z každej postavy urobiť o niečo ženskejšiu variáciu.

Prečítajte si: Trend, ktorý je spájaný s obdobím hippie sa opäť vracia na scénu: Toto bude povinnou výbavou leta

Sexi midi

Možno sa vám to nezdá, ale midi dĺžky dokážu tiež pôsobiť sexi. Opäť všetko závisí od strihu. Tak napríklad kúsky, ktoré síce majú dlhý rukáv a dĺžku pod kolená, no zároveň majú rázporok aspoň na jednej strane, sú presne tie, ktoré máme na mysli. Ak sa pridá ešte vzor inšpirovaný 70-tymi rokmi minulého storočia, tak je to zásah do čierneho. Presne takéto šaty by mali byť v šatníku každej ženy bez ohľadu na výšku a tvar postavy. So správnymi topánkami a doplnkami sa hodia takmer všetkým a sú ideálnom voľbou na svadby, rande pri večeri či malé koktail párty. 

Ruky v centre pozornosti

Neposlednom rade je tu tip pre všetky z vás, ktoré radia medzi svoje fyzické prednosti vypracované ruky či pekne vystúpené kľúčne kosti. Nie je žiadnou novinkou, že šaty so špagátovými ramienkami (alebo aj o niečo hrubšími) sú neodmysliteľnou súčasťou leta. Pôsobia veľmi žensky, ak keď nekopírujú krivky celej postavy alebo neupozorňujú na poprsie. Sexi sú skôr takým rafinovanejším spôsobom. Ak teda pravidelne posilňujete a je to vidieť na vašich pažiach, smelo môžete nosiť práve tieto modely. 

Neprehliadnite: TOP trendy v jarnej sezóne: Najkrajšie šaty, ktoré sú IN majú jedno spoločné a určite ich nájdete aj vo svojom šatníku

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus