Presunúť na hlavný obsah

Trend, ktorý je spájaný s obdobím hippie sa opäť vracia na scénu: Toto bude povinnou výbavou leta

Móda

Aký máte vzťah k batikovanej móde? Ak ste si ho zatiaľ nevybudovali, možno čoskoro zmeníte názor. Batika sa totiž opäť hlási o slovo.

Ďalší návrat

Čo sa vám vybaví, keď sa povie batika? Väčšina ľudí si spája tento vzor predovšetkým s obdobím hippie, alebo s akýmsi bohémskym štýlom. Lenže dnes je tento vzor súčasťou luxusnej módy. Nejde len o záležitosť "kvetinových" detí. Dizajnéri, módne reťazce vytvorili batikované kúsky, ktoré nepôsobia psychadelicky, ale naopak, prepracovanejšie, dôkladnejšie a estetickejšie. Preto by ste mali dať šancu práve tomuto trendu, ktorý sa opäť hlási o slovo.

Viac batikovanej inšpirácie nájdete v priloženej fotogalérii

Prečítatje si: Saint Laurent končí s prehliadkami, týždeň módy v Londýne bude online: Do sveta módy vstupujú nové pravidlá

A ako ho nosiť? Tak, ako čokoľvek iné. Mnoho ľudí robí chybu v tom, že ku vzorom ako takým pristupujú opatrnejšie. Lenže to je ten problém, pre ktorý málokedy môžete dosiahnuť efekt, ako vídať na stylingov na prehliadkových mólách či na módnych ikonách. Občas sa vyplatí ísť do módneho experimentovania skôr pocitovo, ako rozumovo.

Mohlo by vás zaujímať: Štýlovo aj na prechádzke so svojím miláčikom: Inšpirujte sa pohodlnými outfitmi na víkend

Batika je niečo, čo hravo znesiete aj v pracovnom kostýme. Dôležitá je prepracovanosť vzoru a farebná kombinácia. Ak zvolíte farby, kde základ tvorí čierna, hravo tak môžete pod over-size sako zvoliť batikovanú tuniku či tričko, ktorým dáte jasne najavo, ako hravý môže byť office look.  Rovnako tak väčšia mikina v pastelových farbách v kombinácii s džínsami pôsobí veľmi sviežo, jednoducho, no zároveň štýlovo. A práve to je veľká výhoda tohto vzoru - nech už si zvolíte čokoľvek, rozhodne nebudete mať na sebe nudný look. Aj najobyčajnejšia sukňa vynikne viac práve s takýmto vzorom. Dôležité je však neskĺznuť do prvoplánovosti či gýčovosti. Viac batikovaných vrstiev sa môže vyplatiť len vtedy, ak budete voliť jemnejšie odtieňe a mixovať materiály. 

Viac batikovanej inšpirácie nájdete v priloženej fotogalérii

Inšpirujte sa: Modelka Hailey Bieber na týchto záberoch ako princezná Diana: Športový štýl lady Di sama obdivuje

Páči sa vám tento trend?

spolu hlasovalo 251 ľudí

Áno
182
Nie
69

- Najčítanejšie -