Presunúť na hlavný obsah

Spôsoby, ako nepustiť neveru do vášho vzťahu: Niektoré dvojice uvádzajú, že ich k tomu dohnal partner

Partnerské vzťahy

Môžu si za neveru ženy (či muži) sami? Niekto hovorí áno, niekto nie... No v každom prípade je pár spôsobov, ako sa jej dá predísť.

Je nevera bežná vec? Niektoré štúdiá tvrdia, že áno. Uvádzajú napríklad, že jeden zo štyroch ženáčov stredného a staršieho veku má vo svojom živote milostnú aférku. A ženy sú v podstate na tom rovnako. Pri mladších ľuďoch to je dokonca väčšie číslo...

I keď sa všetci okamžite ohradia voči slovu nevera, považujú to za zradu a niečo, čomu sa chcú vyhnúť, čísla nepustia... Tak ako to teda je? Prečo sa uchyľujú ľudia k nevere, aj keď ju odsudzujú?

Niektoré dvojice uvádzajú, že ich k tomu dohnal druhý partner. A niečo na tom môže byť. To, ako sa správame, ovplyvňuje ľudí okolo nás, predovšetkým tých najmilovanejších. Ak sa chcete teda v budúcnosti vyvarovať nevere z partnerovej strany, skúste robiť toto. 

Neprehliadnite: Zamilovala som sa do otca najlepšej kamarátky: Zo svadby som však musela nakoniec vycúvať

Zabudnite na náhodu

Mnohé nevery vznikajú nečakane. Ocitnete sa niekde sám/sama, chýba vám kontakt, necháte sa ľahko zlákať. Preto, ak máte napríklad partnera, ktorý často cestuje, neponechávajte veci na náhodu a dajte mu najavo, ako veľmi vám chýba. Napríklad sexom po telefóne. Poctivo si ho naplánujte a on tak nebude mať dôvod a ani čas hľadať potešenie u niekoho iného. 

Dotyky

Nemyslíme vyslovene sexuálneho charakteru. Dokýkate sa s manželom aj po 10-tich rokoch? Len tak, keď prejde okolo, pohladíte ho, máte chuť mu držať ruku pri televízii... Veľa vecí závisí aj od takýchto malých, pre niekoho nepodstatných, detailov. Lenže majú veľký význam. Dávate tak partnerovi jasne najavo svoju náklonnosť, potrebu byť s ním prepojení a on si to bude o to viac vážiť. 

Prečítajte si: Moja dcéra zostala tehotná s mojím ex: Dodnes kvôli tomu spolu nehovoríme

Zabudnite na krivdy

Veľkým problémom párov, ktoré sa rozchádzajú a schádzajú je to, že nejako nevedia vypustiť z hlavy, čo bolo v minulosti. Ak ste sa ale predsa rozhodli so sebou byť, tak to je prvá vec, ktorú musíte urobiť. Inak vás to bude zožierať a ničiť vám vzťah. Raz a navždy urobte obaja hrubú čiaru, vyrozprávajte sa z toho a sľúbte si, že to už nikdy nevytiahnete. Inak budete žiť stále v strachu z toho "čo ak sa to zase stane"...

- Najčítanejšie -