Presunúť na hlavný obsah

Začala som si s priateľom mojej dcéry: Nikdy sa to síce nedozvedela, no náš vzťah to aj tak poznačilo

Partnerské vzťahy

Niekedy, žiaľ, platí, že najviac vám dokážu ublížiť tí najbližší. A pokiaľ ide o vašu vlastnú mamu, je to level, ktorý málokto vie prekonať.

To, čo sa stalo Simone, jej vzťah s vlastnou matkou poznačilo na celý život. A skutočný dôvod, čo to vlastne spôsobilo, stále netuší. 

Niekedy si veci až príliš idealizujeme a nevidíme to, čo je do očí bijúce

Simona začala randiť s Petrom tesne potom, ako si našla novú prácu. Zoznámili sa parkovisku pred firmou. Pozval ju na kávu a ona súhlasila. Bol jej totiž veľmi sympatický. Dozvedela sa, že Peter pracuje vo vedľajšej budove, je štyri roky rozvedený a nikdy nemal deti. Práve to bol dôvod, rozpadu ich vzťahu s predchádzajúcou manželkou. On ich chcel, ona nie.

”Od začiatku mi veľmi imponoval. Bol rozhľadený, sčítaný, vyznal sa vo veciach a navyše bol gentleman. To je kombinácia, ktorá sa v dnešnej dobe len tak nevidí. Všetci chlapi, s ktorými som predtým randila, chceli vždy len jedno. Sex. A od toho sa potom vlastne všetko odvíjalo."

Neprehliadnite: Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku

"Možno aj preto som dovtedy nikdy žiadneho chlapa nepredstavovala svojej mame. Od rozvodu s otcom nikoho nemala a vedela som, že jej kritériá na mužov sú v podstate nesplniteľné. Nechcela som sa s ňou doťahovať o tom, s kým som sa to zase dala dokopy. Ale Peter bol iný. Hneď v prvom momente som si hovorila - tak s týmto chlapom by si skvele rozumela aj mama. A aj to tak bolo.”

Po dvoch mesiacoch, pozvala Simona Petra k mame na obed. ”Paradoxne, vôbec z toho stretnutia nebola nervózna. Bola si istá, že tí dvaja si sadnú. A to sa aj stalo." Len Simoninej mame Peter od začiatku imponoval azda až priveľmi. Páčil sa jej ako muž a on to vycítil. 

Zmena, ktorú si nedokážem doteraz vysvetliť, poznačila môj vzťah s matkou na plnej čiare

Simona odchádzala na služobnú cestu a Peter ju viezol na letisko. Z neho sa mal však vrátiť k nim domov a vziať k sebe na víkend Simoninu fenku, keďže jej mama mala ísť mimo mesta. Vo chvíli ako otvoril dvere, nikoho v dome nečakal. Naskytol sa mu však pohľad, s akým nerátal. Simonina mama bola v čipkovanom spodnom prádle v kuchyni a robila si kávu. Vôbec, ale vôbec sa netvárila prekvapene, keď ho uvidela. Peter ani nevedel, ako a začala ho zvádzať. Na svoj vek vyzerala neskutočne dobre. Mala telo dvadsiatničky, len jej tvár zdobilo pár vrások navyše. Peter sa v podstate ani nechcel brániť. V tom momente skončili spolu na gauči v obývačke. 

Prečítajte si: Znamenia, ktoré majú nad ostatnými v niečom navrch: Muži ich považujú za najatraktívnejšie

"Netuším, čo sa stalo, no od momentu, kedy som sa vrátila domov, mama a Peter sa obchádzajú oblúkom. Takmer sa spolu nebavia a to som si myslela, že by mohli mať medzi sebou pekný vzťah," prezrádza Simona.

To, čo sa medzi jej mamou a Petrom stalo, netuší. Ani jeden z nich sa jej to neodvážil povedať. Kým s Petrom fungujú, ako keby sa nič nestalo, s mamou je to horšie. Tá sa dcére nedokáže pozrieť do očí. Je k nej odmeraná, nepríjemná, akási nedostupná. Dokedy sa však bude dariť toto tajomstvo udržať pod zámkom je otázne. 

- Najčítanejšie -