Presunúť na hlavný obsah

Zlaté pravidlo manželstva: Toto je recept na dlhotrvajúci zväzok

Partnerské vzťahy

Vízia manželstva, ktoré nemá obmedzenú dobu trvanlivosti je niečo, po čom túži väčšina z nás. Pozrite sa spolu s nami ako takýto vzťah dosiahnuť.

Čestnosť je najlepšou poistkou manželstva

O fungujúcom manželstve, sníva väčšina žien v dlhotrvajúcom zväzku. Teda tie, ktorým na vzťahu naozaj záleží, určite. Hoci to nie je vždy jednoduché a každý pár má rovnako lepšie, tak aj horšie obdobia, predsa len pre to môžete urobiť aj niečo navyše. Ohaľte spolu s nami, zlaté pravidlo manželstva, ktoré je aj podľa psychologičky kľúčové. 

Neprehliadnite: Bojujem s výčitkami svedomia. Ocitla som sa v roli milenky, no odmietam sa toho vzdať

"Čestnosť je najlepšou poistkou manželstva. A vlastne jedinou fungujúcou. Ak totiž skĺznete do roviny hoci aj milosrdných klamstiev, je to problém. Ktorý bude časom narastať a skrátka vás niekde dobehne. Hovorím to všetkým párom, ktoré ku mne chodia, že jedine pravdou, nech je akákoľvek a úprimnosťou dokážete držať ako dvojica pokope," prezrádza psychologička Ema Klenová.    

Vtedy ak je v manželstve obsiahnutá čestnosť a spolupráca, máte pred sebou pár, ktorý je ochotný zdieľať a budovať. Takíto partneri nepotrebujú mať pred sebou tajnosti a trvať na svojom osobnom súkromí. Navyše pre ženu je veľmi dôležité, aby bol jej manžel predvídateľný a čitateľný. 

"Vaše mysle by mali byť od istej miery zjednotené, aby ste ako žena, boli schopná čítať jeho myšlienky. Je dokázané, že ak sa žene podarí dosiahnuť takýto stupeň dôvery je schopná plnšie milovať svojho manžela. A to sa potom pozitívne odzradľuje aj na jeho vnímaní svojej partnerky. Je to taký kruh, ktorý skrátka funguje a je overený."

Pokiaľ teda chcete, aby to medzi vami naozaj fungovalo, buďte k sebe úprimní. To je základom harmonického vzťahu, ktorý má budúcnosť. Áno, v tomto prípade sa počítajú aj malé klamstvá - typu, prečo sa dlhšie zdržím v práci. Snažte sa puto medzi vami budovať na dôvere, otvorenosti, úprimnosti a autenticite. Uvidíte, že to bude fungovať. 

Prečítajte si: Vyspala som sa so svojím kolegom. Až neskôr som pochopila, akú chybu som spravila

Existuje podľa Vás, recept na fungujúce manželstvo?

spolu hlasovalo 306 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe