Presunúť na hlavný obsah

Sexuálne praktiky, ktoré muži milujú, no pre ženy sú v kolonke "cez": O čo ide a ako to riešiť?

Partnerské vzťahy

Na niektoré veci v sexe sa ženy veľmi nechcú dať nahovoriť. Čo je v tejto kategórii, no muži to naopak zbožňujú?

Vo veciach pohľadu na sex sa to, čo považujú za normálne a prirodzené muži a ženy, značne líši. Kým v mužskom svete je niečo bežná súčasť aktu, v očiach žien je to už za hranicou únosnosti. Áno, ženy sú zväčša v tejto oblasti konzervatívnejšie aj keď samozrejme výnimka potvrdzuje pravidlo. 

Análny sex - večná téma a dilema

Toto je pre ženy akási pandorina skrinka a pre mužov rajská záhrada. Aj tak, to charakterizujú sexuológovia. Pohľad na túto stránku intimity je totiž niečo, na čom sa zhodne menej ako 30% párov. 

"Análny sex je skutočne mimoriadne diskutovaným. Pre mužov predstavuje vrchol elementu vzrušenia, no ženy ho mnohokrát zásadne odmietajú. Rád by som však povedal, že tu určite treba zabudnúť na nátlak. Ak niečo jednému z dvojice nie je príjemné, netreba to hrotiť. Napokon by to totiž mohlo viesť k frustrácii, čo zrejme nikto nechce. Preto o tom treba otvorene, nahlas hovoriť a všetko si medzi sebou vyjasniť," prezrádza sexuológ MUDr. Emil Kajalka.

Mohlo by vás zaujímať: Po čom muži túžia. Veci, ktoré sú pre nich v posteli väčšinou nesplneným želaním

Orál  - bežná súčasť, či niečo za odmenu?

Práve ženy ho veľmi rady dávajú do kategórie sexuálnych odmien. Podmieňujú ním niečo, čo partner urobil, no nie je úplne každodennou súčasťou aktu ako takého. 

"S týmto sa stretávam veľmi často, no nie je to šťastné riešenie. V sexuálnej oblasti nenastavujte parametre odmien alebo diskusie, formou niečo za niečo. Ja párom, ktoré prechádzajú problémami ako prvé odporúčam vyjasniť si sexuálny život. Lebo hoci to môže znieť povrchne, práve tam ťažkosti zväčša začínajú aj končia. Hoci to nechceme priznať.

Prečítajte si: Nezáväzný sex. Čo je ešte v poriadku a čo už cez čiaru?

Orálny sex má byť niečo, čo teší oboch. Nie len jednu stranu. Treba si to v tomto smere tiež ujasniť. Lebo ak má s partnerom vyrovnaný vzťah, baví ma robiť pre neho niečo, čo má rád. A nerobím to len ako povinnú jazdu."

Trojka  - v kategórii len pre vyvolených

Mať sex v trojici je pre väčšinu žien neakceptovateľné. Vidí to tak aj veľké percento mužov. V tomto prípade sa bojíme emócíí a mnohým by pohľad na ich polovičku, s niekým iným naozaj nerobil dobre, či zdvihol tlak. Aj v prípade, že by boli toho celého súčasťou.

Neprehliadnite: Odmieta váš muž sex? Dôvodov môže byť hneď niekoľko!

"Toto je samozrejme každého osobná vec, ale treba povedať, že sa hýbeme na veľmi tenkom ľade. Nedokážeme 100% odhadnúť našu reakciu počas toho ani po akte samotnom. To je niečo, na čo sa neviete skrátka pripraviť. A pre vzťah to môže byť veľkým rizikom."

Môže byť podľa Vás, slabá komunikácia vo vzťahu, zodpovedná za jeho rozpad?

spolu hlasovalo 246 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe