Presunúť na hlavný obsah

Tajné priznania mužov. Čím si ženy dokážu získať ich pozornosť?

Sex a vzťahy

Čítali sme ich už tisíce. Rady a tipy, ako zaujať opačné pohlavie bez toho, aby sme pôsobili nútene a zúfalo. Ako však tieto veci vnímajú muži a čo sa im skutočne páči?

Nedostupnosť

Nemyslia tým ženy, ktoré o nich ledva zavadia pohľadom alebo nereagujú na ich pokusy zoznámiť sa. Práve naopak, spočiatku musí každý chlap cítiť záujem, inak sa prirodzene stiahnu a presunú svoj záujem inde. Nikto však nemá rád ženy, ktoré sa hádžu pod nohy a samy núkajú. Do tejto kategórie patria aj stíhačky, ktoré píšu enormné množstvo správ a vyžadujú sa neustálej pozornosti. 

„Randil som s babou, ktorá bola skutočne krásna a úprimne, závideli mi ju všetci moji kamaráti. Už po troch týždňoch som však pochopil, že ma prestáva priťahovať a po mesiaci moje city ochladli úplne. Napriek tomu, že bola mimoriadne príťažlivá, nefungovalo to. Každý deň mi písala, bolo cítiť, že po mne túži silou mocou a ja som mal pocit, že jednoducho nedýcham,'' prezrádza Rado a dodal, že oveľa viac ho priťahujú možno menej atraktívnejšie ženy, no také tie, ktoré majú mimo vzťahu aj vlastný život, záľuby a nie sú odkázané len na to, kým im chlap napíše. 

Prečítajte si: Recept na šťastné manželstvo spočíva v dvoch veciach, zhodujú sa psychológovia

Originálnosť

Vo svete sociálnych sietí, ktoré ženám ponúkajú vzor instantnej dokonalosti, sa stáva, že mnoho žien vyzerá podobne. Okrem rovnakého štýlu obliekania sa väčšinou jedná aj o rovnaký vzhľad. Estetická chirurgia, ale aj drobnosti, ako populárne mejkapové tutoriály produkujú kópie, ktoré či veríte či nie, mužom lezú na nervy. 

„Nebudem klamať, vyspal by som sa s takou babou. Randiť by som s ňou však nezačal, hanbil by som sa ju totiž ukázať mame. Mal by som pocit, že chodím len s nejakým klonom Kardashianky,'' zamýšľa sa Peter. „Chcel by som, aby moja partnerka bola iná, aby nebola tuctová.. ženy si často neuvedomujú, že ich možno ich inakosť robí špeciálnymi,'' dodáva.

Spoločenský aspekt

Nie je nič viac to, keď má muž po boku ženu, ktorá je nielenže pekná, ale zároveň aj múdra, vtipná a sčítaná. Práve takouto sa môžu prezentovať nielen medzi najbližšími, ale aj v spoločnosti. Či sa nám to páči či nie, automaticky keď sme v pároch, sa považuje ten druhý za doplnok. Tak, ako aj muž reprezentuje ženu, tak reprezentuje aj ona jeho - a niet sa čudovať, že si tak obidve pohlavia chcú vybrať čo najlepšie. 

„Raz som mal priateľku, s ktorou všetko klapalo, všetko fungovalo, bola nádherná... keď som ju však zobral na nejakú akciu, tvárila sa kyslo, akoby tam bola za trest. Prvkrát som to ešte prežil, no po čase mi to začalo vadiť. Jednalo sa totiž o pre mňa dôležité pracovné večierky, kde som vytváral nejaký dojem, ktorý mi ona patrične kazila,'' spomína Nikolas. 

Neprehliadnite: Sexuálne praktiky, ktoré muži milujú, no pre ženy sú v kolonke ''cez'': O čo ide a ako to riešiť?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe