Presunúť na hlavný obsah

Osudová voľba. Musela som si vybrať medzi dvoma mužmi, ktorých som milovala

Partnerské vzťahy

Často sa stáva, že čelíme rozhodnutiam, ktoré nás vyvedú z miery. O to ťažšie sú, ak sa netýkajú len nás, ale aj životov druhých.

S Michalom sme mali síce krásny, no mimoriadne toxický vzťah. Mali sme čosi po 20tke a obidvaja chaos v tom, čo od života skutočne chceme. Pamätám si však na moment, keď mi povedal, že nás spolu nevidí v budúcnosti. Celý svet sa mi roztrieštil na márne kúsky. Mala som pocit, že už nikdy nenájdem nikoho tak dobrého, ako on. Bol pre mňa Bohom, vzorom dokonalého chlapa, jednoducho som bola pobláznená. 

Môj pocit sa nemýlil a dlhé roky som si skutočne nikoho nenašla. Nebolo to tým, že by o mňa nikto nemal záujem. Jednoducho som sa necítila v ich spoločnosti dobre a dlhší čas som sa nevedela pri nikom uvoľniť. Až do momentu, kým som nestretla Jonatána. 

Prečítajte si: Keď sa vzťah zmení na nočnú moru. To, čo som si zažila pri exmanželovi, neprajem nikomu

Spriaznená duša

Už od prvého rande sme mali pocit, že sme pre seba ako stvorení. Mali sme rovnaké záujmy, pohybovali sme sa v podobných kruhoch a vedeli sme sa zhodnúť na závažných témach. Mala som pocit, že tentokrát to bude ten pravý a že konečne po dlhých rokoch nedôvery som našla lásku, ktorú dokážem ''vrátiť''. 

Môj pocit istoty pominul, keď mi po piatich rokoch od rozchodu pípla správa na mobile. Napísal mi Michal. „Viem, že máš právo sa na mňa hnevať a vôbec sa ti nečudujem, keď sa so mnou nebudeš chcieť stretnúť. No potrebujem ťa vidieť,'' stálo v správe a ja som po krátkej konverzácií cez telefón súhlasila s osobným stretnutím. To ma šokovalo viac, ako som si dokázala predstaviť. „Myslel som si, že svoju priateľku požiadam o ruku. Keď som si však predstavil budúcnosť, videl som tam len teba. Ani po rokoch to nezmizlo, aj keď som sa o tom snažil presvedčiť každý deň,'' priznal sa mi a v mojom brušku sa objavili motýliky. Podvedome som vedela, že ho milujem. Bol tu však iný problém - milovala som aj Jonatána. 

Neprehliadnite: Rande naslepo som odsudzovala. Až do momentu, kým mi nepomohlo nájsť toho pravého

Osudová voľba 

Dlho som rozmýšľala nad tým, koho si vyberiem. Obidvaja samozrejme o tejto situácii vedeli a ani jeden z nich z nej nebol šťastný. Zdalo sa mi, že Michal je v tom sebavedomejší a nevadí mu, že som v procese rozhodovania. Koniec koncov, bolo to vďaka nemu... 

Napriek tomu som sa však rozhodla pre Jonatána. Keď som videla, ako je ochotný čakať na to, aby som si ujasnila city, uvedomila som si, že stavia dopredu môj komfort a vzdáva mi obetu, akú by nezvládol len tak hocijaký chlap. Rozhodla som sa hodiť minulosť za hlavu a dnes už nemám najmenšiu pochybnosť o tom, že som urobila dobre. O mesiac nás čaká svadba a ja sa každý deň zobúdzam najšťastnejšia, že mám muža, ktorého skutočne milujem.

Mohlo by vás zaujímať: Ide po mne muž najlepšej kamošky: Situácia, z ktorej som nevidela riešenie, ma stála najbližšieho človeka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe