Presunúť na hlavný obsah

Priateľka sa snažila takto sabotovať môj vzťah: Nezniesla, že som bola v ňom šťastná a mala ešte jeden dôvod

Sex a vzťahy

Klára sa vmiešala do vzťahu svojej dlhoročnej priateľky Emílie, pretože už nezniesla, že sa jej vo vzťahoch darilo vždy lepšie. Mala však ďalší dôvod, ktorý bol napokon odhalený rovnako ako vyšla na povrch aj celá pravda.

Vždy som sa jej snažila pomôcť v jej vzťahoch, nepočúvala ma 

Emília a Klára boli na prvý pohľad veľmi dobrými kamarátkami, ktoré sa držali pokope už od čias gymnázia, a to v dobrých aj horších časoch. Aj keď je pravda, že Emílii sa vždy v milostných vzťahoch darilo viac než jej priateľke: „Vždy som hovorila Kláre, aby sa na začiatku vzťahu na dotyčného tak neupínala. Akoby v každom jednom mužovi našla hneď svoju záchranu. Akoby vzťah s mužom bol jediný dôvod ku šťastiu v jej živote, akoby len vo vzťahu a nie sama stála ako žena za to... To samozrejme mužov vždy vyľakalo, vzťah ukončili a Kláre ostali opäť len oči pre plač,“ opisuje svoju priateľku, ktorej sa snažila pomôcť svojimi radami Emília, no ona nepočúvala. No ani vo sne by jej nenapadlo, že sa práve ona uchýli k žiarlivosti a z toho prameniacim klamstvám. 

Mohlo by vás zaujímať: Celý život som závidela najlepšej priateľke jej život: Až dnes som pochopila, že som v skutočnosti po takom netúžila...

S týmto mužom to bolo vážne, avšak priateľka mi to znepríjemňovala

Emília mala za sebou pár vzťahov s úspešnými mužmi, s ktorými to však nevyšlo, avšak nemala o nich núdzu a nezanevrela na toto pokolenie. Potom stretla Michala, ktorý bol mladý, avšak na svoj vek skúsený a vyspelý s jasnými prioritami v práci aj vo vzťahoch a bola od začiatku pre neho prioritou: „Uprednostnil ma vždy aj pre prácou, hoci som vedela, že je to dôležité. Presne preto som vedela, že s ním to je iné a náš vzťah bol už po pár týždňoch skutočne vážny. Všetko bolo krásne až na komentáre, poznámky a negatívnu energiu, ktorú do môjho vzťahu vnášala Klára,“ pokračuje v rozprávaní Emília ktorá bola zo slov svojej priateľky rozčarovaná. 

Čítajte tiež: Zamilovala som sa konečne do skvelého muža: Nakoniec vysvitlo, že som bola milenkou jeho otca

Pri každej príležitosti sa ma snažila ohľadom neho zneistiť 

Klára najskôr začala Emílii nasadzovať chrobákov do hlavy poznámkami typu, že o Michalovi u jej známych kolujú nejaké nepríjemné reči. Vraj sa na gentlemana a skutočného muža len hrá, že keď ide do tuhého tak vždy zdupká, pretože sa nechce v skutočnosti ešte usadiť. Vraj hľadá len pobavenie. „Keď bola s nami pár krát na večeri, kde som ju pozvala, aby som ich zoznámila a aby sa necítila taká sama, začala hneď po jeho odchode na mňa útočiť, vraj či mi neprekáža ako sa ku mne správa. Vraj je až príliš afektovaný, príliš sladký, pozorný a jej na ňom niečo jednoducho prekáža, aby som sa mala na pozore,“ reprodukuje jej slová Emília, ktorá na malú chvíľu aj zapochybovala, avšak keďže patrí k otvoreným ľuďom, rovno si s Michalom svoje pochybnosti vyjasnila. Verila mu v danej chvíli, len nevedela, prečo si jej priateľka myslí presný opak. Netrvalo dlho a Klára vyrukovala s najväčším klamstvom, ktoré si šetrila ako eso v rukáve: „So slzami v očiach mi zvestovala, že jej je ľúto kaziť mi ilúzie o Michalovi, ale že aj ona bola jednou z tých, ktoré mu naleteli a ona sa ju snaží len chrániť. No moja intuícia mi šepkala, že jej nemám veriť. Pre istotu som si to však opäť vydiskutovala s Michalom. Napokon som sa spýtala dotyčných známych, ktoré vraj mali rozchyrovať zlé reči o ňom a tie o ničom nevedeli, vraj ho ani nepoznajú,“ odhaľuje Emília, ktorá napokon pochopila, že jej priateľka ju klame a viac nie je jej priateľkou, ale prečo? 

Neprehliadnite: Ide po mne muž najlepšej kamošky: Situácia, z ktorej som nevidela riešenie, ma stála najbližšieho človeka

Skutočné dôvody jej klamstiev nakoniec priznala 

Spýtala sa na rovinu a hoci sa Klára pokúšala zachrániť ešte priateľstvo s ňou ďalšími výmyslami, nakoniec priznala farbu. Vraj Michal ju nepozná, ale ona si na neho veľmi dobre pamätá. Vraj ho vídavala v jednom klube s kamošmi a raz ju odmietol. Najviac ju štve to, že si na ňu ani nespomenul, keď som ich zoznamovala. Tiež priznala pravdu, že sa už neznesie pozerať na jej šťastie vo vzťahoch, zatiaľ čo jej milostný život je na bode mraze: „Po jej priznaní som sa na ňu ani nehnevala, skôr som ju ľutovala. Tak som jej len na rozlúčku povedala, že nemala síce šťastie vo vzťahoch, ale za to si mohla sama... Mala však priateľku, ktorá bola ochotná pre ňu urobiť čokoľvek,no práve prišla aj o tú,“ končí svoj príbeh Emília, ktorá by neverila, že by tohto všetkého bola jej kedysi priateľka schopná.