Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že mám po boku toho najlepšieho muža. Na večeri s priateľmi som sa však dozvedela bolestivú pravdu

Partnerské vzťahy

S Karolom to bol ideálny vzťah, ktorý mi veľa žien závidelo. V jeden večer sa mi však predstava o našom bezchybnom vzťahu absolútne zrútila.

Na jednej strane perfektný vzťah, na druhej strane slová z úst ženy, ktoré zabolia. Bola v nich však ukrytá skutočná pravda alebo išlo len o zúfalý pokus zdiskreditovať ma, keď mala vypité? Hovorí sa predsa, že vo víne je pravda. 

Prečítajte si: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

Ideálny muž, dokonalý manžel a perfektný milenec

Karol bol typ muža, za ktorým sa obzrie nejedna žena a dokonca si mnohé z nich na neho robili zálusk aj po tom, čo sa so mnou oženil. Nikdy mi však nedal dôvod na žiarlivosť a vždy som sa pri ňom cítila ako skutočná žena. V posteli bol číslo. Mala som pri ňom pocit, že žijem svoj sen a veľmi som túžila presne po tom, aby sme si založili rodinu. Vlastne som sa toho nevedela dočkať. 

Večera v štyroch, ktorá všetko zmenila

V jeden večer sme boli pozvaní na večeru k našim známym. Spoločne sme si uvarili jedlo a pri pohári vína rozoberali rôzne spoločenské témy, poznáte to – chlap s chlapom a ženy zase svoj debatný krúžok. Najskôr to bol veľmi príjemný večer, ale to som ešte nečakala, ako sa to celé vyvinie. 
Keď som zostala osamote s našou známou, rozoberali sme rôzne vzťahy. To, čo ženy zvyčajne po pohári vína robia. Sem-tam sme sa aj dobre zasmiali a začali odhaľovať možno viac zo svojho súkromia ako doteraz. Keď došla reč na môj vzťah s Karolom, táto známa povedala niečo, čo zrejme nechcela. Alebo že by to bol zámer?

Z jej úst totiž vyletelo, že na to, že som bola náhrada za jeho zlomené srdce od jeho ex priateľky, s ktorou mali pred svadbou, nám to celkom dlho vydržalo. A aby toho nebolo málo, zasmiala sa. Priznám sa, v tú chvíľu mi to nebolo jedno. Ja a len náhrada? Je to pravda alebo si dotyčná len chcela rýpnuť, ako to ženy zvyčajne robia? A je jedno, či je to neznáma alebo známa?
Zabolelo ma to.
Znamená to, že môj muž ma v skutočnosti nemiluje? Že žena, ktorú v skutočnosti miluje je jeho ex? A čo ak si predstavuje po celý čas v našom vzťahu ju? Veď prečo by sa ku mne tak správal, náš vzťah je ideálny. 

Vyhľadala som si jeho ex

Aj keď som sa v ten večer tvárila, že sa ma to nedotklo, v skutočnosti sa mi táto rana nezahojila nikdy. Práve naopak, začalo sa mi v hlave vynárať množstvo otázok a zašlo to až tak ďaleko, že som si vyhľadala jeho ex. Nie osobne, len na sociálnych sieťach. 
Zisťovala som, či je šťastná, ako žije a či mi náhodou nehrozí, že jedného dňa sa bude chcieť vrátiť ku Karolovi. Čo ak ma potom opustí zo dňa na deň? A čo ak už budeme mať deti?

Neprehliadnite: Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

Jeho bývalá bola single, takže jej zrejme ten vzťah, kvôli ktorému ho opustila nevyšiel. Bola to celkom krátka doba na to, aby zistila, že možno rozchod s Karolom bola tá najväčšia chyba. 
Celý náš vzťah odvtedy vnímam tak, že som len náhrada a naše manželstvo má obmedzenú trvácnosť. Nikdy som ho s tým však nekonfrontovala. Nestojí mi to za pokazený vzťah. 
Žiť však s tým, že ste len náhrada za zlomené srdce nie je práve najšťastnejšie manželstvo...